Kredyt idealny

Kredyt idealny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przy wielu zobowiązaniach warto zastanowić się nad ich konsolidacją. To wygodne rozwiązanie dla osób, które gubią się w datach spłat. Zamieniamy kilka rat w jedną i nie musimy martwić się, że zapomnieliśmy o czymś. Trudno zapomnieć o jednej comiesięcznej racie, więc warto sprawdzić dostępne oferty konsolidacji zobowiązań finansowych.

Kredyt dla potrzebujących

Coraz więcej Polaków korzysta z różnego rodzaju kredytów. Rozkładamy na raty zakupy, zaciągamy kredyty na mieszkania, samochody i inne potrzebne produkty. Mamy taką możliwość. Gdy przychodzi do spłaty tych wszystkich zobowiązań, pojawiają się problemy przy zapamiętaniu wszystkich terminów spłaty każdego z osobna. Tu pojawia się pomoc, w postaci kredytu konsolidacyjnego. Kilka zamieniamy na jeden z jedną comiesięczną ratą, a dodatkowo niższą niż suma wcześniejszych. Zapominalscy to główna grupa klientów, którym podyktowany jest ten produkt bankowy. Jest jeszcze jedna grupa klientów, którzy powinni się również zainteresować kredytem konsolidacyjnym. Są to osoby, które mają kilka zobowiązań i raty znacznie obciążają ich budżet domowy.

Dużo do spłaty

Osoby, które zadłużyły się jednocześnie nadwyrężając swoje możliwości finansowe, aby sprostać zadaniu spłaty wszystkich zobowiązań, powinny sprawdzić kredyt konsolidacyjny. Przy chwilowych problemach z wypłacalnością, ten kredyt może nam pomóc w utrzymaniu płynności finansowej i uniknięciu jeszcze większych problemów. Decydując się na takie rozwiązanie, warto zastanowić się jaki rodzaj konsolidacji nas będzie interesowała.

Rodzaje konsolidacji

Możemy skorzystać z konsolidacji gotówkowej lub konsolidacji hipotecznej. Ta pierwsza nie jest zabezpieczona, ta druga działa na tych samych warunkach, co kredyt hipoteczny. Zastawiamy naszą nieruchomość i otrzymujemy pieniądze na spłatę innych kredytów. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest tańszym kredytem. Możemy wnioskować o wyższą kwotę kredytu, mieć niższą ratę spłaty i wydłużony czas spłaty. Kredyt gotówkowy jest znacznie droższy. Bank nie ma innego zabezpieczenia, więc nie może sobie pozwolić na wydłużony czas spłaty, oprocentowanie również jest wyższe, więc mamy wyższą ratę i całkowity koszt kredytu.

Konkretny cel

Kredyty na konkretny cel zazwyczaj są tańsze od kredytów gotówkowych. Podobnie jest też z kredytem konsolidacyjnym. Jest to kredyt na konkretny cel. Tym celem jest spłata naszych zobowiązań finansowych względem banków i instytucji pożyczkowych. Ma nam on ułatwić spłatę i nie obciążać tak bardzo naszego budżetu domowego. Poza tym łatwiej pamiętać o jednej racie niż o pięciu, czy siedmiu, więc to również wygoda. Z konsolidacji korzysta coraz więcej osób. Wynika to z dużego zadłużenia społeczeństwa, coraz częściej kupujemy na raty, zaciągamy pożyczki w banku i mamy coraz więcej zobowiązań do spłaty. Przyszedł czas świetności kredytu konsolidacyjnego i klienci coraz częściej pytają właśnie o ten produkt, mając nadzieję, zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale czy na pewno? Trzeba to sprawdzić.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search