Implanty zębów - podstawowe informacje

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Implanty zębów są już bardzo rozpowszechnionym rodzajem protez, co jednak nie zwalnia stomatologów (i nas - pacjentów) z pewnej odpowiedzialności za dobór implantów, przebieg implantacji, i to, jak długo implanty zębów utrzymają się w kości w zastępstwie zębów naturalnych. Większa odpowiedzialność leży po stronie stomatologa, ale już po wszczepieniu i zakończeniu procesu osteointegracji stan implantów pozostaje w naszych rękach.

Skupmy się jednak na zadaniach fachowców: przygotowanie do zabiegu wszczepienia implantów obejmuje szereg czynności. Implanty zębów muszą zostać odpowiednio dobrane, ale zanim do tego dojdzie lekarz musi zaplanować pracę.

Implanty wymagają odpowiednich kości

Niezbędna jest więc ocena stanu kośćca pacjenta. Niejednokrotnie okazuje się, że niezbędna jest sterowana odbudowa kości. Zabieg ten również jest już stomatologicznym standardem. Po zregenerowaniu kości można wszczepić implanty, a dopiero po jakimś czasie przystąpić do protezowania - zamocowania koron na implantach.

Pantomogram

Elementem niezbędnym w całym tym procesie są badania diagnostyczne. Pantomogram to zdjęcie rentgenowskie wykonywane specjalnym aparatem. Pantomogram jest też wykorzystywany do kontroli przebiegu procesu osteointegracji oraz do kontroli implantów i ew. nieprawidłowości, które mogą pojawić się w czasie ich używania.
Bez pantomografii działania stomatologów byłyby znacznie utrudnione.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search