Wolin i jego atrakcje

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego to wyjątkowy region. Tu nikt na nudę narzekać nie będzie, a unikalne atrakcje czekają tu na turystów praktycznie na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać?

Dla tych miłośników podróży, którym marzą się niezapomniane wczasy nad morzem rewelacyjnym punktem może się stać Wolin. To jedna z najważniejszych atrakcji nad polskim Bałtykiem oraz miejscowość, która może się poszczycić bardzo dobrym zapleczem turystycznym. Rewelacyjnie rozwijająca się baza noclegowa sprawia, iż każdy gość znajdzie tu tanie noclegi. A jak można tu spędzić wolny czas? Kto postawił na wczasy w okolicy Wolina, ten na pewno żałować swej decyzji nie będzie. Wolin jest zaliczany do grupy najciekawszych ośrodków turystycznych nad naszym morzem. To miejscowość skutecznie przyciąga miłośników historii, przy czym głównym tematem w tej części kraju stają się Wikingowie. To właśnie z nimi powiązane są najważniejsze atrakcje tej miejscowości. Kto znajdzie tutaj tanie noclegi, ten będzie miał okazję uczestniczyć w tak ważnej imprezie, jakim jest miejscowy Festiwal Wikingów.

Wolin to również inne atrakcje. Na gości, którzy zdecydowali się spędzić tu wczasy czeka też malowniczy port oraz interesujące zabytki dawnej architektury. Na szczególne wyróżnienie zasługuje miejscowy ratusz. Przyciąga też Muzeum Regionalne, w którym prezentowane są ciekawe eksponaty związane z historią miasta Wolin. Sporo ciekawostek czeka tutaj również na miłośników przyrody. Warto pamiętać, iż w okolicy rozciągają się tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Wycieczki po nim każdemu z nas mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search