Poznańskie zagłębie ŠKODY

Poznańskie zagłębie ŠKODY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wielkopolska motoryzacją stoi - w okolicach Poznania znajduje się znany tor wyścigowy, a miejscowa marka pojazdów transportowych eksportuje swoje produkty do wielu krajów na całym świecie. Przede wszystkim jednak to tutaj znajduje się zagłębie Koncernu Volkswagen.

Wybór zachodniej Polski nie jest przypadkowy. Jest stąd blisko do Niemiec, co ułatwia zarówno komunikację z centralą koncernu, jak i zmniejsza koszty transportu. Relatywnie blisko znajduje się również granica z Czechami, co także nie jest bez znaczenia, bowiem w podpoznańskim Antoninku pierwszym wyprodukowanym samochodem była Škoda Felicia, a na przestrzeni lat montowano tu takie kultowe modele jak Favorit, Fabia czy Octavia.

Choć dziś Škody już nie ma na liniach produkcyjnych tego zakładu, czeskie samochody nadal cieszą się ogromną popularnością w całym kraju, a właśnie w Wielkopolsce znajduje się Škoda Centrum Poznań. To innowacyjny i kompleksowy salon autoryzowanego dealera Škody, oferujący 6 modeli (wkrótce również najnowszą Škodę Kodiaq) w aż 40 wariantach wyposażenia, a także samochody używane, części zamienne i akcesoria.

Nazwa „Centrum” nie jest tylko kokieterią ze strony Grupy Krotoski-Cichy – jednego z najbardziej renomowanych dealerów samochodów grupy Volkswagen w Polsce, właściciela 17 salonów w całym kraju, w tym właśnie Škoda Centrum Poznań. Przy ulicy Głogowskiej / J. Wajsówny 7, gdzie mieści się salon, świadczone są bowiem kompleksowe usługi motoryzacyjne: sprzedaż, obsługa posprzedażowa, serwis, naprawy blacharsko-lakiernicze, obsługa ubezpieczeń, a w jego bezpośredniej okolicy znajdują się także ośrodki dydaktyczne: Škoda Autolab (interaktywna wystawa dotycząca bezpieczeństwa na drodze) oraz Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Škoda Autodrom Poznań (szkoła prowadzona przez ekspertów ds. bezpieczeństwa oferująca 5 różnego typu szkoleń na kilku poziomach zaawansowania).

Skoda Centrum Poznań wraz z partnerskimi ośrodkami usytuowano na południowych rogatkach Poznania, tuż przy węźle autostrady A2 Poznań-Komorniki oraz przy najpopularniejszej trasie łączącej stolicę Wielkopolski z Wrocławiem. Umiejscowienie kompleksu przy tak strategicznym węźle komunikacyjnym to przede wszystkim ukłon w stronę klientów. A statystyki mówią same za siebie: Škoda od kilku lat jest liderem polskiego rynku motoryzacyjnego, a w top 5 najchętniej kupowanych samochodów znalazła się Octavia (lider), Fabia i Rapid. Biorąc pod uwagę tradycję motoryzacyjną Poznania oraz wszystkie powyżej opisane elementy, nie dziwi fakt, że Poznań – Komorniki, ul. Głogowska/ J. Wajsówny 7, to adres, pod który licznie trafiają klienci z całej Polski.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search