Previous Next

Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wybierz interesującą Cię książkę, zabierz ją do domu, przeczytaj i… podaj dalej! Red Park rozpoczyna akcję „Dębiec wymienia książki”, której celem jest promocja czytelnictwa i integracja mieszkańców. Podróż po Dębcu książki rozpoczynają w biurze sprzedaży.

Na Dębcu pojawił się właśnie pierwszy w historii regał do bezpłatnego wymieniania książek. To oznacza początek bookcrossingowej akcji „Dębiec wymienia książki”. Zaopatrzony w pozycje literatury różnych gatunków regał czeka na czytelników w biurze sprzedaży inwestycji Red Park przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382 (obok Lasku Dębieckiego).

Z akcji może skorzystać każdy. Wystarczy przyjść do biura, wybrać książkę z regału, i odłożyć na niego inną. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (na półkach, stolikach, regałach, w przenośnych biblioteczkach, a nawet w drzewach) po to, aby ktoś inny mógł je zabrać do domu i ponownie przekazać dalej. – Bookcrossing pozwala na bezpłatne dzielenie się książkami. Chcemy popularyzować czytelnictwo na Dębcu, a tym samym zbliżyć mieszkańców do siebie poprzez wymienianie się książkami – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Park.

Jeden regał stanie w biurze sprzedaży Red Parku, z kolei drugi za jakiś czas ruszy w wycieczkę po Dębcu. Zatrzyma się w popularnych miejscach w dzielnicy, tak aby z książek skorzystało jak najwięcej mieszkańców. Być może regał tymczasowo pojawi się w klubie osiedlowym, Galerii Dębiec, w szkołach, a możliwe, że nawet w parku. - Warto śledzić oficjalny profil Red Parku na Facebooku, żeby na bieżąco wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się książki – informuje Roma Peczyńska, dodając, że jeżeli akcja spodoba się mieszkańcom, to na Dębcu sukcesywnie pojawiać się będą kolejne regały.

Idea krążącej książki narodziła się w 2001 roku w USA. Działania zainicjował programista komputerowy, Ron Hornbaker. Bookcrossing ma na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez regulaminów, opłat i kart bibliotecznych.

Przez pierwszy okres trwania akcji na Dębcu, książki można wymieniać w godzinach otwarcia biura sprzedaży Red Parku, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00. Red Park to docelowo osiedle czterech 13-piętrowych budynków wielorodzinnych. Obecnie trwa budowa trzeciego etapu. W budynku znajdzie się 137 komfortowych mieszkań o powierzchni od ok. 36 mkw. do ok. 60 mkw. Będą to zarówno kameralne 2-pokojowe mieszkania, jak i 3-pokojowe, do wyboru z kuchnią lub z aneksem kuchennym. Z balkonów i tarasów rozlega się panoramiczny widok na Dębiec i inne części Poznania, co jest jedną z największych zalet inwestycji. Mieszkania będą gotowe latem przyszłego roku. W następnym roku rozpocznie się budowa ostatniego budynku, w którym także powstanie 137 mieszkań.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search