Previous Next

Studenci zmierzyli się z wykładowcami - o co była ta walka?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do starcia doszło wieczorem 17 kwietnia o godzinie 20.00. Nie było litości i pobłażania. Mógł wygrać tylko najlepszy zespół. A to wszystko w szczytnym celu.

Ponad 100 osób zebrało się w klubie Hades - Pool Bilard & Karaoke Club,  by sprawdzić swoja wiedzę, umiejętność pracy w zespole i przy okazji dobrze się bawić. Bo tego wieczoru nie liczyła się tylko wygrana, ale pomoc Podopiecznym Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

20 drużyn wzięło udział w PubQuizie ,,Fura Pytań”. Dziewięć kategorii m.in. geografia, zwiastuny filmowe, alkohole, stolice, a w każdej z nich pięć pytań. Organizatorami byli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dlatego nie mogło zabraknąć specjalnej kategorii ekonomicznej. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a niektóre pytania były nie lada wyzwaniem dla uczestników. Zdecydowanie najwięcej uśmiechu wywołała kategoria “Familiada” oraz kultowe żarty prowadzącego.

Do starcia doszło dzięki współpracy z PubQuizem Poznań. Prowadzący Karol Siódmiak zadbał, by uczestnicy się dobrze bawili. A jeśli o zabawie mowa, firma Lorenz dopilnowała, by gracze mieli co pochrupać. O napoje zatroszczył się Hades, przygotowując specjalnego drinka “Fura szczęścia”, z którego część dochodu była przeznaczona na Dom Dziecka nr 3.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę - grupa “K71”, drugie miejsce wywalczyli “Szóstki”, trzecie miejsce - “Top Kadra”. A było o co walczyć. Wśród nagród znalazły się vouchery na szycie koszul w firmie Bukowianka, bilety do teatru oraz karnety na bilard.

Wydarzenie było organizowane w ramach Fury Szczęścia 2018, który jest cyklicznym studenckim projektem. A w tym roku jego celem jest zbiórka pieniędzy na altanę dla dzieci z Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

“Fura Pytań” to już trzecie wydarzenie projektu. Do tej pory zebrano ponad 2 tys. zł. Studenci obiecują, że na tym nie poprzestaną i opanują kolejne miejsca.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search