Previous Next

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Nauka przez zabawę” to hasło, które da się realizować! W środku lata i to ze specjalistami IT z Allegro. Na pierwszym takim wydarzeniu technologicznym w Polsce odbędzie się ponad 30 warsztatów w sześciu blokach tematycznych. Zajęcia będą bezpłatne i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 16 lat. Wszystkie w otoczeniu technologicznych nowinek, robotów humanoidalnych, elektrycznych desek i rowerów, dronów oraz innych atrakcji. To, organizowane przez Fundację Allegro All For Planet, Allegro Tech Days, które zagości w Poznaniu już 15 lipca!

Projektowanie, konstruowanie i programowanie własnego robota to zajęcie tak wciągające jak mało co. A do tego uczy logicznego myślenia i wzmaga kreatywność. W czasie Allegro Tech Days, odbędą się warsztaty, które zmienią każde dziecko w miłośnika i eksperta programowania. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 lipca w budynku PIXEL przy ulicy Grunwaldzkiej 182 między 10:00 a 16:00.

„Programowanie to synonim edukacji przyszłości. Nie tylko dlatego, że realizuje hasło: nauka przez zabawę. To symbol naszych czasów. Do uczenia dzieci skomplikowanej technologii programowania potrzeba dobrego pomysłu, nowoczesnego sprzętu edukacyjnego i specjalistów, którzy pomogą w rozwijaniu nowej pasji. To wszystko będziemy oferować na Allegro Tech Days i to bezpłatnie” – mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Uczestnicy warsztatów zobaczą, jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznają języki programowania i dowiedzą się kiedy ich używać. Ale najważniejsze jest to, że sami będą programować. Będą też zajęcia oparte o tworzenie robotów do walki na ringu czy wyścigów. Nie zabraknie warsztatów tłumaczących działanie choćby sygnalizacji świetlnych, które oparte będą o pracę ze sterownikami silników, wyświetlaczami i modułami wykonawczymi.

„Od kilku już lat przeprowadzamy dla dzieci warsztaty z programowania, np. LEGO Mindstorm i kostki EV3. Widzimy, że nawet te dzieci, które pierwszy raz stykają się z programowaniem, szybko się uczą i pokonują kolejne stopnie trudności. Tym razem w trakcie warsztatów Allegro Tech Kids każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozwiązywaniu problemów przy pomocy komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagać będą postacie z gier, bajek i filmów” – mówi Piotr Orłowski, Development Manager w Allegro.

Zajęcia w sześciu blokach podzielonych ze względu na wiek i tematykę odbędą się w sumie ponad 30 razy. Będą ważną częścią Allegro Tech Days, wydarzenia, które pozwoli dotknąć Poznaniakom najnowszych technologii.

„W siedzibie Allegro, w Pixelu, odbędą się testy i pokazy dronów, elektrycznych desek i rowerów, pojazdu solarnego, monocykli i innych gadżetów, które każdy będzie mógł dotknąć i przetestować wspólnie z dziennikarzem Kubą Klawiterem, prowadzącym popularny program na You Tube - Tech Week. Cały sprzęt wraz ze specjalistami, którzy potrafią wytłumaczyć jak to wszystko działa, zjedzie do Poznania 15 lipca. To będzie wielkie święto technologii” - mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

W czasie wydarzenia odbędzie się również 24-godzinny hackathon. Na maraton programowania już zapisało się kilkudziesięciu specjalistów IT z całej Polski.

Fundacja Allegro All For Planet organizuje Allegro Tech Days w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię”. Technologiczne święta, mają zagościć w 5 miastach, które wygrają największą w Polsce rowerową rywalizację. Kampania potrwa do 30 września.

Bieżący ranking oraz wszelkie informacje o wydarzeniu, w tym zapisy na bezpłatne warsztaty dla dzieci, na stronie internetowej: http://kreckilometry.pl/tech-days

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search