Previous Next

Mieszkańcy Dębca zrobią prezenty podopiecznym „Żurawinki”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rusza niezwykła akcja mieszkańców Poznania. Środki czystości, artykuły szkolne, baterie, herbata, woda mineralna, cukier - to podstawowe produkty, których brakuje dzieciom z poznańskiej „Żurawinki”. W atmosferze świąt powstała „Dębiecka Paczka” - mieszkańcy łączą siły i wspólnie pomagają podopiecznym stowarzyszenia. To już trzecia edycja tej lokalnej inicjatywy. Dołącz do akcji!

Środki czystości, artykuły szkolne, baterie, herbata, woda mineralna, cukier - to podstawowe produkty, których brakuje dzieciom z poznańskiej „Żurawinki”. W atmosferze świąt powstała „Dębiecka Paczka” - mieszkańcy łączą siły i wspólnie pomagają podopiecznym stowarzyszenia. Każdy może do nich dołączyć.

Pomysł na „Dębiecką Paczkę” powstał na poznańskim osiedlu Red Park. To już trzecia edycja tej świątecznej inicjatywy. Tym razem wsparcie trafi do „Żurawinki”, czyli Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Swoją nazwę zawdzięcza ulicy, przy której organizacja ma siedzibę - Żurawinowej na Dębcu. „Żurawinka” niesie wszechstronną pomoc terapeutyczno-rehabilitacyjną 87 osobom w wieku 7-30 lat.

Dziecięce potrzeby

Oficjalne rozpoczęcie akcji zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza (5 grudnia).

- Działalność naszego stowarzyszenia oparta jest na pracy i pomocy wolontariuszy. Cieszymy się, że za sprawą Dębieckiej Paczki będzie ich jeszcze więcej - mówi Anna Jolanta Nowak, prezes „Żurawinki”. - Doceniamy każdy gest, jednak najbardziej potrzebujemy produktów, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania ośrodka działającego przy stowarzyszeniu, a z którego pomocy korzysta większość podopiecznych. Nie mamy jednak pieniędzy na ich zakup, a nie chcemy obciążać dodatkowymi kosztami opiekunów naszych podopiecznych – dodaje.

Najbardziej potrzebne są środki czystości - mopy, płyny do płukania tkanin, proszki do prania, worki na śmieci, mokre chusteczki i ręczniki jednorazowe. Cennym wsparciem będą także artykuły spożywcze, między innymi: cukier, herbata, miękkie czekolady, owoce. Ważnym elementem rehabilitacji są kreatywne zajęcia, dlatego podopieczni potrzebują także artykułów plastycznych (farb, bloków technicznych, klejów, brokatów, taśm klejących, plasteliny, farb do malowania palcami, grubych kredek). „Żurawinka” korzysta z wielu urządzeń do rehabilitacji i pomocy terapeutycznych dlatego zawsze przydają się tutaj baterie „paluszki” oraz większe R-20.

Gest solidarności

Aby pomóc wystarczy zapoznać się z pełną listą potrzeb (na stronie internetowej www.redpark.pl), kupić wybrany produkt, a następnie przynieść zapakowaną paczkę do biura Red Parku przy ul. 28 Czerwca 1956r. nr 382. Całość zostanie przekazana podopiecznym „Żurawinki” podczas spotkania gwiazdkowego, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Żurawinowej.

- W atmosferze świąt chcemy pomóc lokalnej społeczności. Paczkę może przygotować każdy - najlepiej zrobić to z rodziną lub z przyjaciółmi, żeby wspólnie dzielić się radością pomagania – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. – Odzew jest duży, ale chcemy, aby akcja objęła całą dzielnicę i okolicę – dodaje.

Paczki można przynosić do 15 grudnia - w tygodniu w godzinach 9.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-14.00. Akcję warto śledzić na Facebooku Red Parku, gdzie na bieżąco relacjonowane są postępy.

„Dębiecka Paczka 2016”

Pomoc przyjmowana jest w biurze sprzedaży Red Parku

ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382

Poniedziałek-piątek: 9.00-18.00, soboty: 10.00-14.00

Lista potrzeb znajduje się na stronie internetowej www.redpark.pl

Najważniejsze produkty to:

  • Artykuły spożywcze
  • Środki czystości
  • Artykuły szkolne
  • Zabawki
  • Słodycze

Osiedle Red Park

Kompleksowe osiedle na poznańskim Dębcu. Inwestycja jest podzielona na cztery etapy. W pierwszym powstało 130 mieszkań o różnej powierzchni, najbardziej atrakcyjne dla klientów były lokale na 13-tym piętrze.
W III kwartale 2016 r. deweloper zakończył budowę drugiego etapu, w którym znajduje się 135 mieszkań, o powierzchniach od 34,54 mkw. do 97,65 mkw. Znajdą się tu zarówno funkcjonalne, dwupokojowe kawalerki, jak i większe mieszkania dostępne również w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych. Każde z nich będzie posiadało własny balkon, taras lub ogródek dla lokali parterowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking podziemny, wspólne patia oraz place zabaw. Teren będzie monitorowany i chroniony całodobowo.

Więcej informacji: www.redpark.pl

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search