Nordic Walking - marsz do zdrowia i sylwetki

Nordic Walking - marsz do zdrowia i sylwetki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nordic Walking to nie wyłącznie zdrowy sposób na spacer na świeżym powietrzu, ale również aktywność fizyczna dostępna dla każdego bez względu na wiek lub poziom sprawności. Dzięki temu sportowi , można upajać się mobilnością na każdą porę roku. W niniejszym materiale omówimy reguły stosownego Nordic Walking, konieczne akcesoria a także zdradzimy, z jakiego powodu powinno się kontynuować tę sympatyczną formę sportu.

Nordic Walking znaczy nie tylko banalne przechadzanie się z kijkami. Są praktyczne zasady, które umożliwiają efektywną pracę mięśni i zapobiegają kontuzjom. Poznajmy kilka podstawowych wskazówek:
Prawidłowy sposób uchwycenia kijków: kijki trzymaj w dłoniach, podtrzymując je na dedykowanych taśmach: trzymaj prostą sylwetkę, z nieznacznie pochyloną do przodu górną częścią ciała. Unikaj zakrzywienia w okolicach brzucha.
Stawianie stóp i oddychanie: długi krok oraz miarowe oddychanie są kluczowe. Dokładaj starań, aby utrzymać stały rytm, który ożywia impet marszu.

Do uprawiania Nordic Walking potrzebujesz zaledwie paru zasadniczych składników wyposażenia:

Kijki Nordic Walking: Wybierając kijki, poświęć uwagę na materiał, długość i wagę. Najrozsądniej jest zasięgnąć porady sprzedawcy w sklepie sportowym.
Obuwie: Wybierając obuwie, zdecyduj się na sportowe modele dające właściwą amortyzację oraz równowagę. Uwzględnij, że Twoja marszruta Nordic Walking może kierować przez różne rodzaje terenu.
Odzież: Dostosuj strój stosowne do pogody. Na zimę powinno się postarać się w należytą odzież termoaktywną.
Uchwyt na smartfona: jeżeli jesteś entuzjastą gadżetów, rozwiązania podtrzymujące smartfona umożliwią ci na bezpieczne obserwowanie rytmu marszu oraz odległości.

Nordic Walking to aktywnosć fizyczną, który jest dostępny dla każdego, niezależnieod wieku, czy poziomu kondycji fizycznej. To świetna forma aktywności zarówno dla osób starszych, jak i dla młodszych, chcących zachować dobrą kondycję. Co więcej, obojętnie od pogody, wolno praktykować Nordic Walking przez dwanaście miesięcy. Zimową porą wystarczy stosowne okrycie, a latem można weselić się ożywczym powietrzem i przepięknymi widokami. Pożądane byłoby wspomnieć, że Nordic Walking wykazuje multum zalet dla zdrowia, np. usprawnienie kondycji fizycznej, zredukowanie stresu, bądź aktywizacja mięśni całego organizmu. To także fenomenalny sposób na spotkanie z naturą oraz przebywanie z znajomymi czy też rodziną.

Nordic Walking to sport, który cechuje się coraz większą popularnością na skutek swojej dostępności i zbawiennym efektom zdrowotnym. Podtrzymując poprawne zasady i akcesoria, możesz uprawiać ten sport na okrągło, bez względu na aurę . Zapraszamy do wypróbowania Nordic Walking i przystąpienia do grupy jego pasjonatów!

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search