Przewodnik do osiągnięcia harmonii i zadowolenia w szybkim świecie

Przewodnik do osiągnięcia harmonii i zadowolenia w szybkim świecie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dzisiejszym zabieganym i obfitującym w mnóstwo rozproszeń świecie, rutyna świadomej obecności stała się ogromnie cennym sposobem dla mnóstwa ludzi. Uważność, określana też jako mindfulness, to umiejętność egzystowania kompletnie obecnym i świadomym w danym momencie. Stanowi to sztuka, która zapewnia nam możliwość zatrzymania się, popatrzenia wgłąb siebie i czerpania radości ze wszystkiego wokół.

Dlaczego uważność jest tak znacząca? Głównie dopomaga nam odzyskać równowagę w napływie powszednich obowiązków i nerwowych spraw. Przez praktykę uważności zdołamy wyuczyć się radzenia sobie z negatywnymi koncepcjami i uczuciami, a także cenić malutkie, powszednie uciechy. Jest to również efektywne narzędzie w obniżeniu zdenerwowania i polepszeniu całkowitego nastroju.

Walory płynące z praktykowania mindfullness są spore. Statystyki pokazują, że systematyczne praktykowanie mindfullness jest w stanie wesprzeć w polepszeniu koncentracji, redukcji przejawów lęku i depresji, zwiększeniu odporności na stres i pokrzepieniu stosunków interpersonalnych. Mindfulness edukuje nas o tolerancji tego, co znajduje się wokół, bez oceniania i buntu. Przynosi nam szansę pogrążenia się w chwili obecnej, czerpania radości ze zwyczajnych czynności i dostrzegania piękna w otaczającym świecie.

W jaki sposób nawiązać ćwiczenie mindfullness? Jest wiele wielorakich technik i usposobień do uważności, ale najlepszym wyjściem jest regularność i rozłożenie czasu w naszym powszednim egzystowaniu na tę praktykę. Powinniśmy zacząć od prostych zadań jak na przykład skoncentrowanie się na oddychaniu, racjonalne dieta lub przechadzki z kompletną obserwacją. Są także przystępne aplikacje mobilne i pliki w internecie, które mogą podtrzymać w zainicjowaniu rutyny uważności.

Znaczące, że świadomość chwili będzie naszym powszednim kierownikiem, prowadzącym nas przez nasze egzystowanie. Niech wprawa w uważności prowadzi do głębszej samoświadomości, poznania i stosunku do siebie i innych osób . Uwierzże uważności i ofiaruj sobie moment na odkrywanie. Nie zapominaj, iż mindfulness to wyprawa, a nie meta. Ważne jest zostanie cierpliwym i przyjaznym dla siebie w okresie praktykowania.

Przy użyciu praktyki uważności jesteśmy w stanie odnaleźć opanowanie, wesołość i spełnienie w naszym dynamicznym świecie. Zachęcamy Cię do zapoczątkowania swojej przygody z uważnością już dziś i do odszukania, w jaki sposób ta rutyna jest w stanie dostarczyć zbawienne metamorfozy w Twoim życiu.

Pozostań przytomny, pozostań świadomy, pozostań uważny i podziwiaj czar i zgodność, które wypływają z tego trybu bycia.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search