Wiosenne eskapady na weekend: najlepsze miejsca w Polsce

Wiosenne eskapady na weekend: najlepsze miejsca w Polsce

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiosenne miesiące to czas, kiedy w końcu można wybrać się na spacer i cieszyć się ładną, bujną przyrodą. Jeżeli zamyślasz niedługi wyjazd na weekend, Polska proponuje dużo wyśmienitych ciekawostek, które warto zobaczyć. Przedstawmy nieco propozycji na fascynujące wiosenne wyjazdy. Pierwszym miejscem, jakie należałoby odwiedzić są Bieszczady. To cudowne góry, w których można zaplanować czas na włóczęgach i obserwacji dzikiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługują takie miejsca, jak Tarnica, Połonina Wetlińska lub Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Oprócz wspaniałych krajobrazów, w Bieszczadach ma się szansę też posmakować miejscowej kuchni i zaznajomić się z kulturą góralską.

Powinno się też napomknąć o Szlaku Orlich Gniazd, jaki to prowadzi przez kilkanaście zamków wybudowanych w XII i XIII wieku. To miejsce, gdzie można wyczuć atmosferę średniowiecza oraz zobaczyć z bliska cenne zabytki architektoniczne.Następnym uroczym rejonem, który należałoby zobaczyć, jest Pieniński Park Narodowy. To punkt, gdzie można zachwycać się skalnymi krajobrazami a także popływać kajakiem na Dunajcu. Na wiosnę park przedstawia się w pełnej krasie, a mnogie trasy turystyczne zapraszają do górskiej włóczęgi.

Niezwykle intrygującym miejscem jest Dolina Baryczy. To region, który jest znany z spektakularnych widoków jak również przeróżnej fauny i flory. Na uwagę zasługuje tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy oraz rezerwat przyrody "Stawy Milickie", gdzie można zauważyć mnogość gatunków ptaków.

Jeżeli preferujesz okolice nadmorskie, polecamy zwiedzić Trójmiasto. To teren, gdzie konsolidują się historia, cywilizacja a także przecudowne krajobrazy. Na atencję zasługują takie zakątki jak Sopot z urokliwą promenadą nadmorską, Gdynia z portem a także Muzeum Marynarki Wojennej. Jeżeli jesteś fanem historii, bezwględnie powinieneś odwiedzić Gdańsk. To miejsce, od którego zaczęła się II wojna światowa i Solidarność. Pożądane byłoby dodatkowo wspomnieć takie zakątki jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ lub Stocznia Gdańska. Gdańsk to też miasto kultury, którym znajdują się liczne teatry, muzea oraz galerie sztuki.Nasz kraj ma do zaoferowania wiele fascynujących atrakcji, jakie powinno się odwiedzać w okresie wiosennych wypraw weekendowych. Niezależnie, czy fascynujesz się przeszłością, zabytkami bądź przyrodą, niewątpliwie wypatrzysz coś dla siebie. Należy pamiętać, ażeby stale dbać o swoje bezpieczeństwo oraz szanować naturę. W ten sposób zdobędziesz możność na pełne spożytkowanie wiosny i satysfakcję z powrotu do normalnego trybu życia.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search