Urlop optymalny czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Urlop optymalny czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W wakacje mamy możność bawić się o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie piękna aura oraz wyższe temperatury zachęcają do zabaw w plenerze. Przeważająca większość dzieci wybiera aktywne rozrywki ruchowe na świeżym powietrzu. Beztroski czas spędzony w ogrodzie lub na łące, trening zręczności i integracji sensorycznej to na pewno istotne walory wakacyjnych aktywności. Niemniej jednak dzieci nie lubią się nudzić, powinno się inicjować różne zabawy, by ośmielać je do ruchu. Powinno się w związku z tym skorzystać z sympatycznej pogody, a jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w lecie, wykorzystaj nasze rady.

Ganiany

Kto z nas nie pamięta berka z czasów dzieciństwa? To zawsze stanowi numer jeden wśród zabaw na zewnątrz. Maluchy uwielbiają biegać. To nie tylko wielka frajda, ale także ćwiczenia kondycyjne. Trenowane są mięśnie nóg, modeluje się postawa, koordynacja ruchowa i zwinność. Bez wątpienia opiekun z reguły pozwala się dopaść, lecz najistotniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne pokrzykiwania. Tradycyjnego berka warto nieznacznie ubogacić. Pierwszego dnia dodajmy fanty w postaci czapeczki albo apaszki, zaś następnego zabawmy się w słup soli. Następnie wskazane jest zaprosić do ciuciubabki. A w kolejnych dniach zaproponujmy, iż gonimy się podskakując, niczym żabka, bądź brykając i parskając, niczym rumak. Maluchy mają nadzwyczaj mocno rozwinięty zmysł konkurencji, więc bieg do mety to kolejna znakomita propozycja.

Rzut do celu

Maluchy uwielbiają gry w piłkę. Może to być tradycyjne podrzucanie i chwytanie. Lecz należałoby także zaproponować rzucanie do celu. Ustawmy koszyk w niedalekiej odległości bądź rozłóżmy krąg z szarfy lub paska. Dziecko trenuje wtedy nie wyłącznie mięśnie, ale także poprawia celność i koncentrację. Piłkę można także kopać do bramki po prostu nogą bądź turlać po ziemi trzymając w ręku kij lub łopatkę. Można również przenosić piłkę między kolanami czy pod pachą. Przy okazji zabaw z piłką u dziecka poprawia się również koordynacja ruchowa. Poza tym tworząc kręty tor z kręgli albo innych rzeczy możemy spotęgować ten proces.

Pokonywanie różnych przeszkód

Jeżeli twój brzdąc niezmiernie szybko się nudzi stereotypową zabawą, zaproponuj mu zróżnicowany tor przeszkód. Fenomen takiej rozrywki właśnie opiera się na tym, że opiekun może zagospodarować wszystko, co posiada. Rozstawia się różnorodne bariery i organizuje przestrzeń do ich pokonywania. Z tego względu warto wykorzystać rowerek czy gumowego skoczka, którego tak uwielbiają maluchy. Wystarczy, że ustali się metę na końcu trasy. Dmuchane zwierzątka do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy perfekcyjnie. Są miękkie i trwałe, a przy tym bardzo bezpieczne. Dziecko może przebyć kawałek trasy biegnąc, kawałek skacząc na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzątka. reasumując przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, powinno się na czas zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę oraz krem przeciwsłoneczny.

skoczki gumowe hoppimals

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search