Bóle pleców

Bóle pleców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak byśmy tego chcieli.To właśnie kręgosłup jest podstawą ciała każdego z nas, na której jest utrzymywane wszystko z czego jest zbudowane ciało człowieka. Zdecydowana większość ludzi ma już duże zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa, jednak wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, inni ignorują problem lub szukają innych przyczyn.

Zwichnąć kręgi kręgosłupa jest bardzo łatwo, może być to nawet niewielkie zwichnięcie w wyniku którego dochodzi do zesztywnienia mięśni i przeszkadza to kręgowi wrócić na właściwie miejsce. Bóle kręgosłupa nie ustępują tak szybko jak byśmy tego chcieli. W zależności od stopnia zaawansowania zwyrodnienia naszego kręgosłupa by zlikwidować problem potrzebujemy czasu oraz cierpliwości. Ażeby kręgosłup był w dobrej formie ważne jest właściwe spanie, bardzo ważny jest właściwie dobrany materac na jakim przecież przesypiamy jedną trzecią część życia. Oprócz twardego materaca pożądana jest również dość twarda poduszka pod szyję a ponadto odpowiednie ćwiczenia. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest najlepszą chwilą do rehabilitacji naszego kręgosłupa. Poza spania również ma znaczenie. Najlepsza jest pozycja , w której śpimy na wznak, równo, w pozycji na plecach z rękami ułożonymi równolegle do ciała oraz rozluźnionymi nogami. Kiedy ludzkie ciało jest ułożone w takiej pozycji to waga jest rozłożona równomiernie na powierzchni łóżka a nasze mięśnie mają szansę się rozluźnić. W momencie gdy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia w obrębie kręgosłupa trochę się wyprostowują. W trakcie spania w tej właśnie pozycji nasze serce jest minimalnie obciążone, lekko pompuje krew i powoduje to lepsze warunki krążenia. A kiedy krew prawidłowo krąży to nasza wątroba dużo lepiej pracuje i usuwa z organizmu wszelkie szkodliwe związki. Prawidłowo pracująca wątroba ma wielki wpływ na polepszenie przemiany materii i dlatego wtedy chudniemy we śnie. Bez żadnej diety po paru mies. sypiania na twardym materacu ludzki organizm ma możliwość zrzucić kilka kilogramów. Pierwsze noce , które spędzisz na twardszym aniżeli dotychczas materacu prawdopodobnie pociągną ze sobą bóle mięśni a także kręgosłupa, jednakże gdy zwichnięcia w obrębie twoich kręgów znikną wszystkie istniejące bóle ustąpią.

W momencie gdy śpimy na miękkim materacu nasz kręgosłup nie ma możliwości by się rozluźnić i powoduje to jeszcze większe zwichnięcia w obrębie naszego kręgosłupa. Kręgi ulegają wygięciu i następuje ich zwyrodnienie w momencie kiedy sypiamy na zbyt miękkim materacu i wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka podtrzymuje naturalny stan przegrody nosowej. Tymczasem ona odpowiedzialna jest za zachowanie równowagi fizjologicznej wszystkich narządów w ludzkim ciele. Jakość snu, która to wynika bezpośrednio z stopnia twardości posiadanego przez nas materaca, posiada ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a w związku z tym na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search