Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie ma mowy o zdrowiu ani nawet dobrym samopoczuciu, jeśli obudzimy się niewysapani. Problemy ze snem mogą być wynikiem wielu czynników, a jednym z nich nierzadko jest niewygodny materac. Jeśli budzimy się obolali i nadal zmęczeni pomimo wielu godzin nocnego wypoczynku, warto przyjrzeć się swojemu materacowi. Może okazać się, że jest on kiepskiej jakości, nie zapewnia optymalnych warunków do snu. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów materacy, a każdy z nich ma swoje plusy i też pewne minusy. Warto się z nimi zapoznać i dobrać model w oparciu o swoje indywidualne potrzeby, preferencje.

Podstawowe rodzaje materacy do spania dostępne na rynku

Niektórzy śpią na kanapie lub wersalce, ale nic nie zastąpi łóżka sypialnianego, z dobrze dopasowanym materacem. Jako że to właśnie w łóżku spędzamy sporą część swojego życia, nie ma sensu szukać oszczędności na zakupie porządnego mebla. Chodzi tutaj przecież o nasze zdrowie, a ono jest najcenniejsze i tylko jedno. Spanie na sofie czy wersalce ma niekorzystny wpływ na organizm ze względu na przybieranie nieprawidłowej pozycji ciała podczas snu. Jest to prosta droga do dolegliwości bólowych, dyskomfortu, niewysypiania się, nawet do wad postawy i skrzywienia kręgosłupa.

Popularne są materace piankowe, które mają różną twardość, w zależności od temperatury ciała użytkownika. Można wobec tego liczyć na to, że taki materac dobrze się dopasowuje do krzywizn naszej sylwetki, zapewniając komfort. Zaletą materacy piankowych jest pozytywy wpływ na krążenie, lekkość, duża ilość punktów podparcia, sprężystość, wytrzymałość, długa żywotność. Dalej mamy materace lateksowe, które również dobrze dopasowują się do ciała, zapewniając optymalne podparcie kręgosłupowi i wentylację. Dodatkowo wykazują działanie antybakteryjne i są bardzo higieniczne. Na rynku dostępnych jest też wiele modeli materacy sprężynowych, które nazywa się kieszeniowymi. W ich przypadku można liczyć na wiele punktów podparcia, czyli na świetne dostosowywanie się do kształtu ciała. Im sprężyn będzie więcej, tym lepiej.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search