Szwedzkie atrakcje: Gamla Uppsala

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wycieczki na teren państw skandynawskich od paru sezonów cieszą się sporą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie jest łatwe - Skandynawia to unikalne atrakcje, wspaniałość natury i moc historycznych pamiątek.

Jednym z tych krajów skandynawskich, którymi z pewnością należałoby się dokładniej przyjrzeć, znajduje się Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a szanowane biura podróży już wiele lat temu dostrzegły turystyczne atuty tego kraju. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi może urzec turystów Szwecja, staje się ośrodek miejski znany jako Uppsala. To niezwykle ważny dla całej Skandynawii ośrodek akademicki, na terenie którego można zobaczyć wiele interesujących obiektów o ogromnej wartości historycznej. Dla miłośników historii najciekawszym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tejże części kraju będzie jednak nie ścisłe centrum miasta, lecz dawna osada pogańska, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od współczesnego miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Założona w VI stuleciu, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tutaj dawnym bóstwom.

Obecnie Gamla Uppsala to przede wszystkim takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z okresu średniowiecza oraz jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych, z jakimi można się zetknąć w trakcie wypraw w rejonie Uppsali.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search