Gdzie kupić meble w Poznaniu? Lista poznańskich sklepów meblowych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Urządzasz dom lub mieszkanie i szukasz mebli, które będą wyróżniały się na tle całej masy sprzętów, które można kupić niemal na całym świecie? Chcesz, aby wystrój Twojego mieszkania był oryginalny, tworzył unikalny klimat, a do tego był funkcjonalny i wygodny? Większość z nas korzysta z ofert zagranicznych firm produkujących meble, zapominając przy tym, że mamy wielu własnych wspaniałych producentów. Zwłaszcza Poznań i jego okolice słyną z wyjątkowo utalentowanych stolarzy.

Gdzie kupić meble w Poznaniu?

Oczywiście w stolicy Wielkopolski znajdziemy bardzo dużo wszelkiego rodzaju sklepów meblowych, w tym międzynarodowych oraz ogólnopolskich „sieciówek”, z których bardzo chętnie korzysta większość z nas. Warto jednak zadać sobie trud i poszukać mniejszych sklepów oferujących bardzo wysokiej jakości meble. Na produkty mniejszych producentów możemy też natknąć się w dużych centrach meblowych, w których mają oni swoją przestrzeń wystawienniczą.

Dobrym pomysłem jest też szukanie mebli na lokalnych portalach internetowych typu Sprzedajemy.pl (https://sprzedajemy.pl/poznan/dom-i-ogrod/meble), gdzie bardzo często możemy znaleźć prawdziwe perełki stolarskie, czasem zupełnie nowe, a czasem z drugiej ręki. Zdarza się również, że znajdujemy tam sprzedawców posiadających meble własnej produkcji, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Natomiast wśród sklepów stacjonarnych w Poznaniu warto wymienić:

  • MebloModa;
  • BAZAR Salon Meblowy;
  • Centrum Meblowe Domar Poznań Meble;
  • Mebest;
  • Meble Black Art.

Salony te oferują zarówno meble do domu, jak i wyposażenie biur.

Historia tradycji stolarskiej z Poznania i okolic

Zaraz pod Poznaniem znajduje się niewielka miejscowość o nazwie Swarzędz. To tam powstała w pierwszej połowie XX wieku legendarna fabryka mebli. Swarzędz od dawna słynął z wielu bardzo dobrych zakładów stolarskich, a w 1929 roku powstała tam najnowocześniejsza fabryka mebli w Polsce. Mimo iż przedsiębiorstwo to nie przetrwało, to pamięć o nim wciąż żyje i inspiruje kolejne pokolenia do osiągania coraz to wyższego poziomu w stolarskim rzemiośle. Warto zatem zwrócić uwagę na lokalnych przedsiębiorców zajmujących się produkcją mebli i dać zaskoczyć się ich wysoką jakością.

Jakie meble kupić – nowe czy z drugiej ręki?

To dylemat wielu osób, gdyż zakup nowych mebli bardzo często wiąże się z dużym kosztem. Z drugiej zaś strony, mamy wtedy gwarancję producenta i w razie jakichkolwiek usterek możemy starać się o naprawę lub wymianę. Z kolei meble używane są już sprawdzone i mamy dzięki temu potwierdzenie ich trwałości oraz wytrzymałości.

Bardzo dużo zależy od tego, jaki preferujemy styl i czego oczekujemy od elementów wystroju naszego domu. Szukając mebli używanych, mamy szansę znaleźć stare, a czasem nawet zabytkowe perełki w bardzo przystępnych cenach. Jeśli jednak marzymy o mieszkaniu urządzonym w bardzo nowoczesnym stylu, chcemy aby nasze wnętrza prezentowały się modnie i na czasie, to bez dwóch zdań swoje kroki powinniśmy skierować do salonów meblowych, w których znajdziemy najnowsze kolekcje.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search