Jak nie przybrać na wadze zimą i jesienią?

Jak nie przybrać na wadze zimą i jesienią?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mnóstwo osób frapuje się jak nie przybrać na wadze jesienią i zimą. Wbrew pozorom bywa to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kiepska pogoda na dworze sprawia, że hamujemy swa aktywność fizyczną, natomiast to duży błąd. Mimo niesprzyjającej pogody nie opuszczajmy ćwiczeń. Pomogą one w spalaniu nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. W czasie treningu w naszym mózgu wytwarzają się endorfiny, wskazywane hormonami szczęścia.

Uprawiać sport można w domowym zaciszu. Na wielu stronach internetowych zdołamy odszukać mnóstwo materiałów, które pozwolą nam odpowiednio wykonać trening. Typ ćwiczeń powinien być dostosowany do naszej formy, poziomu zdrowia, a także osobistych upodobań.

Nie możemy również nie pamiętać o zdrowej oraz zbilansowanej diecie. zbilansowana dieta wcale nie musi być kosztowna. Po wcieleniu w życie nieskomplikowanych sztuczek każdy z nas zdoła lepiej się odżywiać.

Na początku sprawdźmy co warto jeść jak najczęściej. W dziennym jadłospisie powinny przeważać świeże jarzyny oraz owoce. Postawmy też na artykuły z pełnego przemiału. Odkryjemy w nich sporo błonnika.

Dieta bogata w błonnik

Sam w sobie nie ma za wiele składników odżywczych. Jednakowoż aktywizuje on działanie naszych jelit. Sprawi to, że nie będziemy musieli borykać się z zaparciami. Prócz tego szybciej odczuwamy sytość. Z tej przyczyny zjemy zdecydowanie mniej kalorii. A to wyjątkowo zasadnicze jeżeli walczymy z nadprogramowymi kilogramami. Naturalnie błonnik nie anuluje naszych problemów z sylwetką. Jednakże sporo przyśpieszy przebieg odchudzania.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search