Wyśmienite samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aby czuć się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym zazwyczaj nie pamętamy, to fakt, że to co jemy wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Porządne jedzenie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty ujawniają, że niektóre pokarmy bądź kombinacje żywności należy unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności trzeba unikać?

Śmieciowa żywność.
Nie będzie to niespodzianką, lecz śmieciowa żywność musi być oczywiście zakazane, i usunięte na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizze, frytki mogą sprawić, że będziesz przez krótki czas radosny, ale regularne spożywanie takiego rodzaju produktów będzie bardziej sprzyjać melancholii niż szczęściu.

Napój alkoholowy
Lampka wina może być doskonały na spotkanie ze znajomymi. Jednakże nieomal wszystkie trunki procentowe skutkują wahania poziomu cukru oraz pobudzają odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania bezsenności, co więcej depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje skórę oraz figurę, ale też atakuje nasz intelekt. Powiększenie ilości cukru w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól wzmaga ataki paniki. Pobudza ciśnienie krwi, dzięki czemu serce pracuje szybciej. Następnie układ odpowiada uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje stres a także lęk. Nie jest przydatny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To chyba ulubiony napój wielu ludzi, lecz na zapewne nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search