Piękne wnętrza - sypialnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Twoja alkowa może stać się twym ukochanym pokojem w mieszkaniu wystarczy parę banalnych pomysłów, dających wrażenie większej przestrzeni - nawet gdy twój obecny pokój jest trochę przepełniony. Zamień swoje miejsce do spania w przestrzeń, o jakim zawsze marzyłeś, z wykorzystaniem tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Wstaw wielofunkcyjny stolik nocny
Zamień swój malutki stolik nocny, który pasuje wyłącznie do lampy na małe komody po obu stronach łóżka. Będą one nie tylko miejscem na lampkę do czytania, zegarek, okulary czy telefon komórkowy, ale możesz dodatkowo wykorzystać szuflady na skarpetki, bieliznę, krawaty, a nawet inne elementy garderoby, dzięki czemu możesz zmniejszyć rozmiar komody oraz zaprowadzić porządek w szafie. Dodaj lustra za lampkami nocnymi, by stworzyć iluzję przestrzeni, odbijając światło i rozświetlając przestrzeń.

Wyrzystaj miejsce pod łóżkiem
Bałagan jest nieprzyjacielem otwartej przestrzeni, toteż zorganizuj parę podłużnych, zakrywanych pudełek do składowania pod łóżkiem obuwia, ubrań, lub innych nie używanych na codzień rzeczy. Ukryj je i nie myśl o nich, tak długo jak nie będziesz zmuszony ich wyciągnąć - i nagle są bez trudu dostępne, ale nie przeszkadzają.

Korzystaj z szaf w mieszkaniu
Często szafy w holu jak również przedpokoju to wyjątkowo niespożytkowane pomieszczenia. Za płaszczami i kurtkami schowaj rzadko użytkowane sukienki i garnitury w specjalnych workach na odzież. To miejsce do magazynowania formalnych sukien, smokingów, garniturów na rozmowy kwalifikacyjne - wszystko, czego nie użytkujesz częściej aniżeli raz lub dwa razy w ciągu roku.

Wybierz te same albo pokrewne kolory
Łatwą wizualną sztuczką powiększającą pokój jest dostosowanie zasłon pod kolor ścian które jednocześnie uwypuklają meble. Jeśli masz niewielkie akcenty, jak na przykład krzesła, ramy lub lampy, wyszukaj odcień farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy lub bardziej metaliczny i pomaluj je, aby współbrzmiały. Na przykład krzesło akcentowane w kolorze różanego złota subtelnie uderzy o ciepłe karmelowe ściany i okna.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search