Co można robić w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje na weekendowy wypad

Co można robić w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje na weekendowy wypad

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poznań wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem, na który wpływają lokalne tradycje i atrakcje. Miasto słynie między innymi z wielkopolskiej kuchni, w której można wyróżnić słynne pyry z gzikiem i pyszne rogale świętomarcińskie.

Poznań to również centrum wielkopolskiej gwary i ciekawe atrakcje, które warto zobaczyć, odwiedzając miasto podczas weekendowego wypoczynku.

Poznańskie koziołki – najsłynniejszy symbol Poznania

Koziołki, które stykają się głowami to z pewnością najbardziej charakterystyczna atrakcja Poznania. Codziennie w południe na Poznańskim Ratuszu można zobaczyć uroczy spektakl z udziałem tych cudownych figurek. Warto zajrzeć też do środka budynku, gdzie znajduje się Muzeum Historii Poznania.

Malowniczy Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu zachwyca wąskimi kamienicami, które zaskakują kolorowymi fasadami, nadającymi całości bajkowego charakteru. Rynek w Poznaniu jest duży i atrakcyjny, z pewnością nie można pominąć tego miejsca podczas zwiedzania miasta.

Zamek Królewski i Zamek Cesarski dla miłośników historii

Niedaleko Starego Rynku znajduje się Stare Miasto z Zamkiem Cesarskim i Zamkiem Królewskim. Są to dwa ważne zabytki, które stanowią must have historycznego zwiedzania Poznania.

Zjedz coś pysznego

Jadąc na weekend do Poznania, warto zapoznać się z bogatą ofertą kawiarni i restauracji, w których można napić się pysznej kawy i odkryć regionalne przysmaki.

Rogalowe Centrum Poznania

Jest to wyjątkowe miejsce, w którym możesz samodzielnie upiec oryginalnego rogala świętomarcińskiego. Poznaj tradycyjną recepturę i ciesz się wyjątkowym smakiem tradycyjnych poznańskich wypieków.

Parking płatny Poznań dla kierowców

Zwiedzając Poznań samochodem, warto pomyśleć o rezerwacji parkingu przy centrum  Miasta. Parking płatny w Poznaniu to najlepsza opcja na znalezienie wolnego stanowiska postojowego w pobliżu najciekawszych atrakcji. Skorzystaj z oferty i ciesz się swobodą zwiedzania najlepszych miejsc w stolicy Wielkopolski.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search