Co robić, by nie nudzić się w Poznaniu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycyjne oglądanie poznańskich koziołków nie dla każdego będzie atrakcją. Co robić w Poznaniu, by rzeczywiście poznać miasto i jeszcze dobrze się przy tym bawić?

Co robić w Poznaniu nocą?

W ostatnich latach Poznań daje się poznać od strony coraz ciekawszej oferty muzycznej. Nie sposób się tu nudzić, i to niezależnie od tego, jaki gatunek lubi się najbardziej:

https://muno.pl/imprezy/poznan/

Przykładowo osoby, które zastanawiałyby się, co robić w Poznaniu pod koniec września, mogą zdążyć jeszcze na imprezę z cyklu Made in Poland w klubie Schron. To wyłącznie polska muzyka elektroniczna i klubowa, a więc warto zabrać tu znajomych zza granicy podczas pokazywania im miasta. Gdyby zabawa się udała, warto zapamiętać, że w Schronie odbywają się też imprezy z cyklu After Ego – zaczynają się o szóstej rano, a więc to już coś dla tych, którzy chcą poznać miasto od podszewki i mają sporo czasu. A może właśnie dla tych, którzy przybywają tylko na kilka godzin o poranku i nie wiedzą, co robić w Poznaniu, a nie chcą sobie odmawiać wypadu do klubu?

najciekawsze koncertymuzyki klubowej w poznaniu tej jesieni

Festiwal Malta to nie tylko teatr

Latem nie można w Poznaniu przegapić festiwalu Malta. Nie z powodu teatru, choć przedstawienia też warto zobaczyć, ale również ze względu na ciekawe pokazy plenerowego kina i koncerty. Wśród nich są zarówno te w znanych miejscach jak plac Wolności, jak i mniej oczywiste, odbywające się np. na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Są też imprezy klubowe z ciekawą muzyką z Polski i ze świata. Udział w festiwalu może więc być świetnym sposobem na to, by mieć co robić w Poznaniu, jednocześnie zwiedzając nowe miejsca spoza turystycznego szklaku.

Jeśli Malta to poznański symbol, to drugim jest Browar. 5 października z okazji 16 urodzin odbędzie się tam koncert Katarzyny Nosowskiej. Na co dzień też można trafić na warsztaty czy imprezy, a wystawy odbywają się właściwie przez cały rok. Wszystko to w ładnie odnowionych, zabytkowych wnętrzach, które warto choć raz zobaczyć podczas wizyty w Poznaniu.

teatr1

Bezpłatne spacery po Poznaniu

W przewodnikach nie można przeczytać zbyt wiele o przedmieściach Poznania. Tymczasem tutejsze blokowiska robią olbrzymie wrażenie rozmachem. Poza tym kryje się za nimi też wiele ciekawych historii. Poznań to nie tylko sceneria Jeżycjady czy utworów Pei. Przekonują o tym przewodnicy z grupy poPoznaniu.pl, którzy podczas ciepłych miesięcy oferują bezpłatne spacery po Piątkowie czy Ratajach. Tematów i tras jest kilkadziesiąt. Można poznać Poznań podróżników lub sekrety blokowisk, zależnie od swoich zainteresowań.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, co robić w Poznaniu, nie można zapomnieć o kuchni. Rogale Marcińskie to standard, jednak do nich trzeba koniecznie dobrać gzik na obiad i spaghetti z baru Piccolo na kolację. Każda z tych atrakcji nie kosztuje więcej niż kilka złotych, a dużych porcji spaghetti po bolońsku za 6 zł z baru Piccolo zazdroszczą Poznaniakom mieszkańcy całej Polski. Przy nieco większym budżecie można wybrać się do Dark Restaurant, gdzie jedzenie jest podawane w ciemności. W kamienicy przy rynku można też spróbować lokalnego piwa Brovarnia. Warto wziąć kilka butelek ze sobą na pamiątkę, bo nie wszędzie da się je kupić.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search