Previous Next

Poznań wyznacza trendy

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na poznańskich Ratajach ruszył Punkt Szybkiej Paczki. Pierwszy w Polsce należący do GLS. Jest tu również przymierzalnia, a pracownicy pomagają szybko przygotować wysyłkę. Punkt nadawania i odbioru przesyłek, pod nazwą Szybka Paczka uruchomił właśnie GLS Poland. Pomysł firmy kurierskiej docenią zwłaszcza ci, którzy dużo sprzedają lub kupują w internecie.

Z punktu widzenia klienta, najważniejszą nowością w Punkcie Szybkiej Paczki są liczne usługi i udogodnienia, które są do dyspozycji w jednym miejscu i od razu. Obsługa punktu, pracownicy GLS, pomoże na przykład przygotować paczkę do wysyłki, rampa ułatwia rozładunek lub załadunek przesyłek na samochód, jest tam nawet przymierzalnia, co ucieszy tych, którzy w sklepach online zamawiają odzież lub buty. Co ważne, w punkcie można odbierać przesyłki również za pobraniem.

– Punkt Szybkiej Paczki to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń usługowa, przyjazna dla nadawców, w tym małych przedsiębiorców korzystających z możliwości, jakie daje handel online, oraz dla odbiorców. Kompleksowe, elastyczne i łatwo dostępne usługi mają dziś kluczowe znaczenie – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Firma jest sponsorem generalnym żużlowej reprezentacji Polski, dlatego w inauguracji punktu wziął udział Bartosz Smektała, jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. Indywidualny mistrz i wicemistrz świata juniorów oraz drużynowy mistrz świata seniorów i juniorów nadał tam również pierwszą paczkę.

Swój pierwszy w Polsce Punkt Szybkiej Paczki firma kurierska uruchomiła w pierwszym tygodniu kwietnia na poznańskich Ratajach, na osiedlu Oświecenia. Lokalizacja ma znaczenie – można tam łatwo dojechać komunikacją miejską, dostępny jest też parking. Punkt działa w dogodnych godzinach, od poniedziałku do piątku od 9.30 do 20.00, a w soboty od 9.30 do 15.00.
– Zależy nam na tym, żeby jak najbardziej ułatwić i uprościć korzystanie z usług kurierskich. Mówiąc obrazowo, dzięki takiej lokalizacji klienci mają punkt nadawania i odbioru paczek pod ręką – dodaje Tomasz Kroll.
W całym kraju GLS Poland posiada w tej chwili rozbudowaną sieć ponad 1600 punktów nadania i odbioru paczek ParcelShop. W ramach pilotażowego programu aż 100 z nich zostanie przekształconych w Punkty Szybkiej Paczki.
– Ta decyzja wynika z faktu, że znacznie poszerzamy zakres i kompleksowość usług, a równocześnie obsługujemy coraz więcej przesyłek, ponieważ kwitnie handel online. Dzięki Punktom Szybkiej Paczki będziemy w stanie utrzymać wysoką, profesjonalną jakość usług i sukcesywnie wprowadzać następne udogodnienia dla klientów – zapowiada Tomasz Kroll.
Ciekawostką jest fakt, że GLS Poland debiutował na rynku jako Szybka Paczka, spółka córka Grupy Raben z siedzibą w Poznaniu. Dlatego to nie przypadek, że premiera pilotażowego programu firmy ma miejsce akurat w stolicy Wielkopolski.

– Nasza firma wywodzi się z Poznania, nadal jest z nim mocno związana i stale rozwija się w Wielkopolsce. Właśnie rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, rozbudowę filii w Głuchowie, która docelowo zyska funkcję i rangę sortowni regionalnej – mówi Tomasz Kroll.

Grupa GLS to jeden z liderów jakości w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 41 krajów w Europie. Firma działa też na rynkach w USA i Kanadzie.

Dodatkowe informacje:

GLS Poland i Grupa GLS

GLS Poland to spółka-córka General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w Amsterdamie). GLS świadczy niezawodne, wysokiej jakości usługi kurierskie, logistyczne oraz ekspresowe dla ponad 270 000 Klientów. „Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek” to główna zasada działania GLS, a zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych wartości. Dzięki własnym spółkom oraz partnerom Grupa stworzyła sieć obejmującą 41 państw Europy. Ponadto, dzięki umowom partnerskim, GLS działa także w ośmiu stanach USA i w Kanadzie. Infrastruktura GLS to około 50 centralnych sortowni oraz ponad 1 000 oddziałów, dzięki niej GLS jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Ponad 18 000 pracowników obsługuje rocznie 584 miliony paczek. Każdego dnia około 30 000 pojazdów wyrusza w trasę dla GLS. W roku fiskalnym 2017/2018 obroty GLS wyniosły 2,9 miliarda euro.

Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/home

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search