Puby w Poznaniu – jakie lokale warto odwiedzić?

Puby w Poznaniu – jakie lokale warto odwiedzić?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdy turysta odwiedzający Poznań chce w pewnym momencie oderwać się od popularnych atrakcji, takich jak bazylika św. Piotra i Pawła, park Cytadela czy Rogalowe Muzeum. Alternatywą dla spacerów szlakiem zabytków są… puby w Poznaniu – podobnie jak w Dublinie, tutaj również trudno znaleźć ulicę bez knajpy. Odkryj miejsca, gdzie możesz rozsmakować się w najlepszych piwach w mieście!

Przed wyruszeniem w trasę po pubach w Poznaniu warto zadbać o to, by mieć przygotowaną przystań, do której zmęczony podróżnik może wrócić po zakończonej przygodzie. Radzimy sprawdzić ofertę AccorHotels – wśród wielu hoteli znajdziesz z pewnością taki, który odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Ministerstwo Browaru – gdzie się piwo pije, tam się dobrze żyje

Na początku wędrówki po pubach w Poznaniu warto skoczyć na jedno jasne pełne do Ministerstwa Browaru – na ul. Wronieckiej 16 lub Ratajczaka 34. Oba lokale oferują swoim gościom duży wybór rodzajów złotego trunku – wśród 10 piw nalewanych i 400 piw butelkowych odnajdziesz wyjątkowe smaki z całej Polski i Europy, m.in. słynne belgijskie Delirium Tremens, które zawiera aż 8,5% alkoholu, lub pyszny lambic Kriek o naturalnej nucie wiśni. W pubie znajdzie się także miejsce dla osób gustujących w innych napojach – Ministerstwo Browaru oferuje pyszne, kolorowe drinki na bazie różnych wysokoprocentowych trunków.

A jeśli po degustacji oferowanych przez Ministerstwo Browaru piw zgłodniejesz, możesz zjeść pyszne hamburgery z grubo ciętymi frytkami. Tylko uważaj, aby nie zabawić w lokalu zbyt długo, bo na trasie czekają inne atrakcje!

Dom Piwa, bo jeśli zdrowie masz nietęgie, pijże piwo na potęgę

Apetyt na chmielowy trunek, rozbudzony wizytą w Ministerstwie Browaru, możesz zaspokoić w kolejnym pubie w Poznaniu, czyli Domu Piwa na ul. Mokrej 2 – działającej od 3 lat knajpie, która bardzo szybko zyskała w mieście sławę. Piwa beczkowe nalewane są tu aż z 12 kranów, a jeśli żadne z nich nie spełni Twoich oczekiwań, możesz wybierać spośród 200 butelkowych piw rzemieślniczych, tak krajowych, jak i światowych.

Oferta Domu Piwa zmienia się bardzo często, dzięki czemu zawsze możesz spróbować nowego, nieznanego smaku – służy do tego deska degustacyjna, dzięki której z 6 szklanek o pojemności 100 ml skosztujesz aż 6 różnych piw.

Lot Chmiela Poznań – gdyby nie to piwo, sczezłbym jako żywo

Wędrówkę po pubach w Poznaniu warto zakończyć w Locie Chmiela na ul. Żydowskiej 4. W porównaniu do Ministerstwa Piwa czy Domu Piwa Lot Chmiela nie może pochwalić się aż tak imponującym wyborem chmielowych trunków. Kameralna atmosfera, ciekawy wystrój wnętrza i dość zróżnicowana oferta piw sprawiają jednak, że Lot Chmiela to idealne miejsce na spokojne zakończenie wieczoru. Po 2:00, kiedy lokal jest zamykany, można więc z poczuciem dobrze spędzonego czasu udać się na zasłużony odpoczynek do jednego z hoteli w Poznaniu.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search