Wrocław, perła architektury

Wrocław, perła architektury

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wrocław to miasto, które obfituje w wiele ciekawych budynków architektonicznych. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób, które pragną spędzić urlop w wyjątkowym miejscu. Znajdziemy tutaj ogromną liczbę zabytków, czy też niesztampowych obiektów. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Stolicę Dolnego Śląska warto odwiedzić chociaż raz w życiu. To niewątpliwa gratka dla miłośników historii, ale nie tylko. Szczególną uwagę warto zwrócić na obiekty w stylu modernistycznym. Poniżej opisano prawdziwe perły architektury, które zlokalizowane są we Wrocławiu.

Na wycieczkę po wrocławskich perłach architektury zabierze nas Weronika Różewicz, która na co dzień pracuje we Wrocławskim aparthotelu. 

Jak przygotować się do poznania pereł Wrocławskiej architektury? 

Wybierając się do Wrocławia warto zaplanować gdzie będziemy spać. Istotnym czynnikiem jest lokalizacja, spowodowane jest to faktem występowania we Wrocławiu licznych korków. Centrum Wrocławia jest bardzo dobrze skomunikowane co ułatwia eksplorację Wrocławia, wszystkie atrakcje znajdują się w bliskiej okolicy. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie noclegu w centrum Wrocławia, polecamy okolice rynku. W ofercie kingsapartment.pl znajdziecie szereg wyjątkowych apartamentów w centrum Wrocławia. 

OVO Wrocław 

OVO Wrocław jest jednym z najciekawszych pod względem architektonicznym i najnowocześniejszym budynkiem w Polsce. OVO Wrocław to jedna z najgłośniejszych inwestycji w Polsce. Budynek składa się z 9 kondygnacji i w całości ma wysokość 25 metrów. Obiekt posiada wyjątkowe patio w którym znajdują się lokale usługowe, restauracje, kawiarnie. W budynku OVO Wrocław znajdują się liczne apartamenty - http://www.kingsapartment.pl/apartamenty/ i tu możecie je wynająć. Wynajem apartamentu w OVO Wrocław to doskonała propozycja dal fanów architektury. Nocleg w apartamencie w OVO Wrocław dostarczy wam niezapomnianych wrażeń. Poczujecie klimat najpiękniejszego i najnowocześniejszego budynku w Polsce! 

Sky Tower
sky towerWieża widokowa Sky Tower cieszy się ogromną popularnością wśród turytów. Jest to wieżowiec, który liczy sobie 212 m. Dla porównania - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma 230 m. Jest to imponująca budowla, która zapewnia nam widok zapierający dech w piersiach. Panorama miasta zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. To znakomita atrakcja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. 

Hala Stulecia
Hala Stulecia to obiekt o specyficznej konstrukcji. Został on zaprojektowany przez Maxa Berga. Znajduje się on na skraju Parku Szczytnickiego. To jedno z najwybitniejszych dzieł architektonicznych XX w. To obiekt niezwykle imponujący, a zarazem specyficzny. Posiada on swój indywidualny charakter. Jedno jest pewne - obok Hali Stulecia nie można przejść obojętnie. Warto wiedzieć, że od po wojnie budowla nosiła nazwę Hali Ludowej. Dopiero w 2000 roku przekształcono ją w Halę Stulecia. W roku 2006 opisywany obiekt trafił na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co jest niezwykłym osiągnięciem. Wysokość tej okazałej bryły to aż 42 m. Pomieści ona na widowni nawet 10 tys. osób.

rynek we wroclawiuRynek we Wrocławiu
Wrocławski rynek to miejsce magiczne, które każdy powinien odwiedzić. Jest to jedyne miejsce, które zostało zachowane w tak doskonałym stanie po wojnie. Budynki przeszły kompleksową renowację, jednak uczyniono wszystko, aby nie utracić ich niepowtarzalnego charakteru. Na specjalną uwagę zasługuje Ratusz - jeden z najpiękniejszych w całej Polsce. Wrażenie robią również wspaniałe kamienice. Rynek jest miejscem, gdzie można spędzić przyjemnie czas, a jednocześnie podziwiać historyczne obiekty. Wokół znajdują się przytulne knajpki, gdzie możemy wstąpić na rozgrzewającą lampkę wina, czy też pyszną kawę. Przed podróżą warto poznać więcej informacji o wrocławskim rynku.

Renoma
Renoma to niepowtarzalny dom handlowy, który na stałe wpisał się w architekturę Wrocławia. Jego zabytkowa część powstała 1930 roku. Początkowo nosiła ona nazwę Domu Towarowego Wertheim. Nowa część budynku została stworzona przez architektów z Maćków Pracownia Projektowa. Całość prezentuje się wyjątkowo efektownie. To obiekt w stylu modernistycznym, który zachwyca swoją nietuzinkową formą i stylistyką. Warto również podkreślić, że jest on ogromny. Przepiękny mural ścienny znajduje rozprzestrzenia się na kilku kondygnacjach. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że podczas rozbudowy przywiązano dużą uwagę do detali. Wszystko po to, aby uzyskać obiekt spójny pod względem stylistycznym. Udało się połączyć zabytkową oraz nową część budowli.

 

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search