Przeprowadzka mieszkania - jak się do niej przygotować

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak przygotować się do przeprowadzki? Na pierwszy rzut oka wydaje się to przedsięwzięciem niełatwym, ale stosunkowo mało skomplikowanym. Z pozoru wystarczy spakować wszystkie swoje rzeczy, wynająć firmę która je przetransportuje do nowego miejsca zamieszkania i rozpakować. Jak jednak pokazuje doświadczenie, przeprowadzka to znacznie bardziej skomplikowany proces i jest wiele innych spraw, o których należy pomyśleć.

Oczywiście, przygotowań nie można rozpocząć dzień, czy nawet tydzień przed planowaną przeprowadzką. "Warto najpierw nakreślić plan przygotowań, a następnie rzetelnie wykonywać jego punkty. Same przygotowania najlepiej rozpocząć ok. miesiąca przed przeprowadzką; klienci, którzy wzięli się za to dużo później, z reguły napotykają na przeszkody które powodują opóźnienia" - mówi przedstawiciel firmy 123Przeprowadzki, która realizuje przeprowadzki mieszkań od 10 lat.

Przygotowań nie rozpoczynamy jednak od pakowania dobytku - na pierwszy ogień powinno pójść powiadomienie stosownych urzędów i instytucji o planowanej zmianie adresu, a także załatwienie u pracodawcy urlopu na czas przeprowadzki; ważny jest również kontakt z firmą przeprowadzkową w celu rezerwacji terminu. W następnej kolejności zaczynamy pakować rzeczy - rozpoczynając od tych najrzadziej używanych, które przez kilka tygodni będą mogły spokojnie stać w kartonie. Przy okazji można zastanowić się, czy na pewno wszystkie posiadane przedmioty są nam konieczne i części się pozbyć.

Pamiętajmy, by przedmioty wrażliwe - elektronikę, szkło, porcelanę itp. - pakować osobno, pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu. Warto również opisywać kartony, by ułatwić sobie zadanie przy rozpakowywaniu; z kolei lista wszystkich kartonów pomoże upewnić się, że nic nie zginęło podczas przeprowadzki. Ostatnim etapem będzie opróżnienie lodówki, a najlepiej jej wyłączenie i rozmrożenie. Osoby posiadające małe dzieci bądź zwierzęta domowe powinny dodatkowo zadbać o opiekę dla nich podczas przeprowadzki.

Jak widać, jest wiele rzeczy o których trzeba pomyśleć podczas planowania zmiany miejsca zamieszkania. Przeprowadzka to nie tylko mozolne przenoszenie mebli i kartonów pełnych różnych rzeczy, ale także formalności, sprzątanie opuszczanego mieszkania, a przede wszystkim sporządzenie rozsądnego planu. Tylko w ten sposób można bowiem dobrze przygotować się do tak skomplikowanego procesu.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.