Pomoc terapeuty

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Żyjemy w takich czasach, kiedy mając możliwość kontaktu z milionami ludzi z całego Świata czujemy się samotni, a każdy kolejny dzień, mimo kolosalnej dawki atakujących nas każdego dnia zabaw oraz radości, odczuwamy jako monotonny i powtarzalny.

Sporo osób, będąc obezwładnionymi szybkim tempem życia oraz dawkami stresu, jakie fundują nam dzisiejsi pracodawcy czy inni pracownicy, popada w depresję lub stany depresyjne. Logika radzi, że w przypadku, kiedy i my upatrujemy u siebie takie właśnie zaburzenia, należało by bezzwłocznie zadbać o to, aby zapewniona została nam profesjonalna pomoc psychologiczna. Jednakże, jak wykazują statystyki, osoby z rozmaitymi zaburzeniami natury psychicznej, nie decydują się na wizytę u psychologa, a tym bardziej nie godzą się na to, by została im umożliwiona psychoterapia. Jest to spowodowane faktem, że świadomość naszego społeczeństwa o chorobach psychicznych jest bardzo mała, a każdy, kto zdecyduje się iść na taką wizytę, ryzykuje tym, że bliscy oraz przyjaciele niesłusznie będą uważać go za osobę potencjalnie niebezpieczną.

Ludzie decydujący się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, boją się także, czy nie zostaną ośmieszeni przez pana bądź panią psycholog. Lublin jak również inne większe miasta w kraju to miejsca, gdzie w ostatnich latach otworzonych zostało sporo nowych poradni psychologicznych oraz psychiatrycznych. Dlatego pamiętajmy, że psycholog ani psychiatra, tak jak jakikolwiek lekarz, w żadnym wypadku nie ośmieszy pacjenta. Jeżeli jednakże z przeprowadzonej terapii z danym terapeutą nie będziemy zadowoleni, to zawsze możemy go zmienić. W pogotowiu czekają inni psycholodzy. Lublin jest dużym miastem, gdzie czasem nasz bezgłośny krzyk oraz ciche nawoływanie o pomoc może w wirze codziennych spraw nie zostać usłyszane, dlatego niezbędnym człowiekiem, który bez wątpienia pomoże uporać się z naszymi trudnościami jest psycholog. Lublin jest miastem ogromnych możliwości, lecz też dużych zagrożeń powiązanych z życiem w świecie nowoczesnym.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.