Sposób na szybką sprzedaż nieruchomości

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sprzedaż nieruchomości może stanowić poważny problem. Zdobycie nabywcy, który zapłaci satysfakcjonującą cenę może być znojne. Przede wszystkim potrzeba do tego wiele czasu, sprzedaż może trwać nawet miesiące, niekiedy lata. Bywa jednakże i tak, że bywamy postawieni w bardzo niewygodnej sytuacji - jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy natychmiast pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości, czy też planujemy wyjazd za granicę i nie możemy wyczekiwać, do czasu aż znajdzie się nabywca na naszą nieruchomość.

W takiej sytuacji możemy się zastanowić nad opcją natychmiastowej sprzedaży nieruchomości. Usługę taką oferują specjalne firmy, które skupują nieruchomości, jednak nie ma nic za darmo. Jednak z uwagi na szybkość, jest to usługa warta swej ceny. Cała procedura przebiega ekspresowo i zamknie się w przeciągu kilku dni. Najpierw firma, która prowadzi szybki skup nieruchomości, musi wyznaczyć rynkową cenę nieruchomości i dopiero wtedy przychodzi czas na ustalenie warunków między firmą która skupuje mieszkanie, a osobą, która je sprzedaje. Nie otrzymamy 100% ceny rynkowej za nasze mieszkanie, a około 80%. Taki jest koszt natychmiastowej sprzedaży, nie istnieje inna możliwość sprzedaży mieszkania w ciągu kilku dni, a taka firma musi ponieść niemałe ryzyko, bo nie wiadomo czy mieszkanie uda im się sprzedać po trzech miesiącach, czy po kilku latach, więc 20% prowizja jest zrozumiała.

Jeśli dysponujemy czasem i nie musimy sprzedawać od razu to powinno się najpierw poszukać tradycyjnych metod sprzedaży nieruchomości, jednakże jeżeli zależy nam na czasie to takie wyjście będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Rzecz jasna takie firmy nie zajmują się wyłącznie skupem mieszkań, ale także są zainteresowane pozostałymi nieruchomościami - domami, wielkimi kompleksami budynków czy też pustymi działkami. W przypadku większych inwestycji istnieje możliwość negocjacji z reprezentantami firmy w celu uzyskania ceny zadowalającej dla obu stron. Nie jest powiedziane, że cena nieruchomości musi być pomniejszona aż o 20% w odniesieniu do wartości rynkowej. Jeżeli jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja bądź budynek, to firma która zajmuje się szybkim skupem nieruchomości będzie bez wątpienia gotowa do negocjacji. Firmy zajmujące się szybkim skupem nieruchomości są też zainteresowane nieruchomościami z zadłużeniem na które po prostu nie ma szans inaczej znaleźć nabywcy. Z pomocą takiej firmy czasami damy radę sprzedać mieszkanie wymagające gruntownego remontu lub po prostu zniszczone. Z takiego rodzaju nieruchomościami - koniecznymi do remontu czy zadłużonymi - jest największy kłopot podczas sprzedaży, zatem sprzedaż mieszkania większej firmie będzie w takiej sytuacji bez wątpienia praktycznym rozwiązaniem.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.