Stosowanie toniku do twarzy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każda pani bez względu na typ cery powinien używać tonik w swojej codziennej pielęgnacji.

Dlaczego? Tonik to kosmetyk, który ma za zadanie przywrócić odpowiednie pH naszej skórze. W przypadku gdy pH nie ma prawidłowiej wartości czyli około pięć i pół to nasza skóra może źle reagować. w razie tłustej cery czy mieszanej może powstać się trądzik. Cera sucha będzie się jeszcze mocniej przesuszać. Tonik jest kosmetykiem, budującym odpowiednie środowisko na skórze, w związku z tym szkodliwe czynniki mają niższą możliwość się rozwijać.

Z reguły każdy tonik jest dobry. Powinno się aplikować taki zaplanowany do naszego rodzaju skór. Do skóry suchej pomoże prawidłowo nawilżyć oraz dodatkowo poprawi wpływ kremu nawilżającego. Do skóry tłustej zabije bakterie które powodują trądzik i da bazę do stosowania właściwych kremów. Kiedy używać tonik? Zawsze po myciu twarzy wodą. Wtedy nasza cera najbardziej tego wymaga. Jednakże możemy również przed położeniem maseczki czy serum. Po toniku każdy następny kosmetyk będzie działał lepiej. Pamiętać trzeba tylko, że tonik nie jest kosmetykiem oczyszczającym. Tonik to kosmetyk, który stosujemy na czystą skórę.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.