Farbowanie włosów - jak dobrać kolor?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zmiana koloru włosów to ulubiona przez kobiety czynność, która ma na celu poprawić nie tylko ich wygląd, ale i samopoczucie. Niestety, decyzja o koloryzacji bardzo często bywa mało przemyślana. Każda z nas ma na swoim koncie chociaż jedno nieudane farbowanie. Nagminnie zdarza się, że kolor, który sobie wybrałyśmy okazuje się nie taki, jaki powinien. Zazwyczaj nie jest to jednak wina farby albo fryzjera (chociaż takie przypadki też się zdarzają), a po prostu my same czujemy się w nim źle. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie weźmiemy pod uwagę swojego typu urody. Każda z nas jest inna, dlatego nie wszystko będzie pasowało każdemu. Zanim wybierzesz swój nowy, wymarzony kolor, przeczytaj uważnie i sprawdź, który będzie odpowiadał twojemu typowi urody.

Typy urody a koloryzacja

Klasyfikacji damskich wdzięków jest wiele, jednak do najbardziej popularnych i takich, które faktycznie się sprawdzają należy podział na pory roku.

  1. Wiosna - to ciepły typ urody, który charakteryzuje się brzoskwiniowym, a nawet złotawym odcieniem skóry. Często występują także piegi. Panie dość łatwo się opalają na ładne złote barwy. Kolor oczu może być niebieski, zielony, a nawet brązowy, przy czym włosy to zazwyczaj słoneczne blondy. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu wyglądu zdecyduj się na: blondy o złotych, miedzianych i bursztynowych odcieniach, a także na jasne brązy.
  2. Jesień - to także ciepły typ, który będzie posiadał jasną, beżową lub bursztynową karnację. Mogą występować drobne, rudawe piegi. Skóra takich kobiet praktycznie się nie opala, a skóra szybko ulega poparzeniom. Kolor oczu to zazwyczaj brąz lub zieleń. Do takich pań pasują najbardziej: brązy, rudości i miedzie.
  3. Zima - chłodny typ urody, który jest posiadaczem jasnej, porcelanowej skóry, dość łatwo jednak opalającej się na złoto. Cera może przybierać niebieski, chłodny ocień, a oczy odcienie brązu, czerni, szarości oraz błękitu. Naturalne kolory włosów to ciemne brązy i hebanowe czernie. Takim kobietom dobrze będzie w: ciemnych i średnich brązach, wszelkiego rodzaju czerniach, mahoniu oraz wiśni.
  4. Lato - posiada cerę jasną i skłonną do różowienia się - skóra opala się najpierw na czerwono. Oczy przybierają odcienie błękitów i szarości, a włosy to blondy, popielate brązy i tzw. kolor “mysi”. Takie panie dobrze będą prezentowały się w jasnych, popielatych i perłowych blondach, platynie i mroźnych odcieniach farb, a także jako szatynki i ciemne blondynki.

Warto zwrócić uwagę na swój naturalny, codzienny wygląd, aby uniknąć sztucznego efektu i cieszyć się z dobrodziejstw koloryzacji.

Farbowanie włosów w domu czy w salonie?

To kolejny dylemat wielu kobiet. Odpowiedź nigdy nie jest prosta, jednak jeśli nie masz wprawy to lepiej udaj się do specjalisty. Zwłaszcza samodzielne farbowanie włosów na blond, a także rozjaśnianie może skończyć się katastrofą. Pamiętaj również, że z ciemnych włosów nie uda ci się zrobić jasnych na własną rękę. Wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim jest gwarancją powodzenia. Specjaliści nie tylko pomogą w dobraniu odpowiedniej farby, lecz także przeprowadzą zabieg w sposób nienaganny. Jeśli boisz się farbować włosy samodzielnie możesz postawić na koloryzację L’Oreal Professionnel. W przypadku kiedy często farbowałaś włosy wcześniej możesz spróbować zrobić to samodzielnie, biorąc pod uwagę wymienione wcześniej wskazówki.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.