Soczewki na miesiąc

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeden z głównych podziałów soczewek zakłada, że wydzielamy soczewki na jeden dzień, miesięczne, kwartalne, a nawet roczne. Które z wyliczonych są natomiast najbardziej popłatne w aspekcie stosowania? Czy między wyliczonymi wariantami soczewek widoczne są pewne różnice, które mają wpływ na ich jakość?

Różnice w wymienionych soczewkach wypływają głównie z faktu, że jedne są przygotowywane pod wielokrotne wykorzystywanie, a inne mogą być używane tylko jednego dnia. Co ciekawe, w sklepach znależć możemy także soczewki przygotowane do użytkowania 24h na dobę, co oznacza, że nie ma potrzeby usuwania ich nawet na noc.

Jeżeli mielibyśmy tymczasem wyznaczyć dokładnie które soczewki faktycznie będą bardziej opłacalne odnośnie do zakupu, to zapewne musimy w tym miejscu wspomnąć soczewki miesięczne, o ile jednak w tym okresie nie będziemy mieli kłopotów z ich używaniem. Jeśli soczewki kontaktowe zostaną zniszczone to nikt nam nie podaruje nowych – będzie trzeba nabyć nowe. Tymczasem soczewki jednodniowe, mimo faktu, iż względnie wyższą cenę, w razie uszkodzenia nie będą wiązały się z większym wydatkiem. Zwyczajnie w dowolnym momencie można sięgnąć po następne. W praktyce przewaga danego rozwiązania uzależniona jest tak naprawdę od używającej ich osoby. Nie ma w tym temacie wytycznej, że zawsze tymi bardziej intratnymi będą konkretne soczewki.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.