Na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnego detektywa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnego detektywa?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zawód prywatnego detektywa z roku na rok zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Z usług agencji detektywistycznych korzystają obecnie zarówno zdradzani małżonkowie jak i osoby szukające bliskich czy właściciele firm chcący sprawdzić uczciwość pracownika. Coraz większa popularność tego typu usług powoduje, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze agencje detektywistyczne oraz detektywi, oferujący szeroki zakres usług śledczych. Jednak jak wybrać odpowiedniego człowieka i czym kierować się przy wyborze prywatnego detektywa?

Cechy wiarygodnej agencji detektywistycznej

“Najważniejszą kwestią o jakiej należy pamiętać przy wyborze agencji detektywistycznej jest fakt, że najlepszym wyborem nie zawsze jest najszerzej reklamująca się firma. To co ważne, to to czy wybrane biuro ma na swoim koncie sukcesy i dysponuje licencją” - mówi prywatny Detektyw Magdalena Pławińska, założycielka Magdar Biuro Detektywistyczne, z siedzibą na al. Marcinkowskiego 2a 61-745 Poznań (Tel: 795 921 021).

Przed powierzeniem swojej sprawy konkretnej agencji warto sprawdzić czy wykazuje ona 5 cech świadczących o jej wiarygodności i profesjonalizmie.

 1. Wiarygodność agencji detektywistycznej

  Pierwszą z nich jest wiarygodność, zarówno agencji jako firmy jak i pracujących w niej detektywów. Jest to, bez wątpienia podstawowa cecha, wpływająca na jakość, przebieg oraz efekt działań podejmowanych w naszej sprawie. W tym przypadku nie warto jednak sugerować się opiniami w Internecie, które mogą być po prostu wykupionym chwytem marketingowym. Najpewniej wiarygodność sprawdzisz poprzez pozyskanie informacji o posiadaniu przez agencje odpowiednich licencji. Jest to o tyle ważne, gdyż na polskim rynku istnieją również agencje i detektywi świadczący usługi bez odpowiednich pozwoleń.
 2. Bezpieczeństwo cywilno-prawne świadczonych usług

  Dobra agencja detektywistyczna to również taka, która posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczeniem takim powinien być objęty każdy pracujący w niej detektyw. W przeciwnym razie możemy liczyć się z tym, że działania agencji mogą narazić nas na otrzymanie pozwu sądowego od osoby obserwowanej na nasze zlecenie.
 3. Całodobowa dostępność dyżurnego detektywa

  Profesjonalne agencje detektywistyczne nie pracują w określonych godzinach a są w stanie prowadzić odpowiednie działania o każdej porze dnia i nocy. Jest to ważne głównie dlatego, że różnego rodzaju sprawy wymagają często szybkiego reagowania i zaangażowania detektywa nawet w środku nocy. Jeśli więc Twoja agencja odmawia pracy w nocy to znak, że nie jest to najlepszy wybór.
 4. Wysoka jakość zgromadzonego materiału dowodowego

  Kolejna istotna cecha dobrej agencji detektywistycznej to jakość dowodów. Bierze się ona zazwyczaj zarówno z posiadanego przez firmę sprzętu oraz ze sposobu raportowania o wynikach śledztwa. Profesjonalne agencje detektywistyczne powinny stosować system raportowania częściowego i końcowego wraz z natychmiastowym przekazywaniem zebranych dowodów. Taki sposób kontaktów z klientem świadczy o zaangażowaniu agencji w sprawę.
 5. Jednoznaczna i jasna umowa

  Ostatnim, jednak również ważnym elementem jest jednoznaczna i zrozumiała dla klienta umowa, określająca zadania agencji detektywistycznej. Należy dokładnie i bezsprzecznie określić warunki współpracy i dobrze wczytać się w treść umowy przygotowanej przez daną agencję. W przypadku jakichkolwiek niejasności należy zawsze pytać o wyjaśnienie i prosić o nanoszenie zmian we fragmentach nie odpowiadającym nam. Jedynie w ten sposób możemy uniknąć przykrych rozczarowań i konsekwencji finansowych oraz prawnych.

uslugi detektywistyczne agencja magdar magdalena plawinska

Forma kontaktu z biurem detektywistycznym

Magdar Biuro Detektywistyczne Magdalena Pławińska zawsze ma na uwadze interes prawny i dba o dobre imię swoich klientów. Działa w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, zapewniając znalezienie rozwiązania problemu osoby do niej zgłaszającej się. Kontakt z biurem możliwy jest również za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej - https://www.detektywmagdar.pl/kontakt/, lub bezpośrednio za pomocą następującego adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warto pamiętać, że dobry detektyw to osoba wykwalifikowana na wielu płaszczyznach, czego wymaga specyfika jego zawodu oraz ludzie, którzy stają się obiektem zawodowego zainteresowania.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search