Jak dbać o pościel bawełnianą?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pościel bawełniana to znakomity wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w każdej sypialni. Jednak żeby móc w pełni korzystać z jej zalet, a wskutek tego cokolwiek przedłużyć jej żywotność i zachować komfort snu, należy przede wszystkim wiedzieć, jak właściwie o nią zadbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością należy oddawać do prania pościel bawełnianą. Tu nie istnieje jakakolwiek zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością trzeba przeprowadzać tą czynność - uwarunkowane jest to zwyczajnie od poszczególnych preferencji domowników. Dla zachowania komfortowego uczucia w czasie snu należałoby zmieniać pościel nie rzadziej niż raz w ciągu miesiąca, a jeszcze częściej w latem, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania powinno się wzmóc także w razie choroby.

W trakcie prania bawełnianej pościeli warto pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów stworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Ponadto bawełniana pościel w pralce potrzebuje trochę więcej miejsca, toteż nie należy nazbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, konieczne będzie nastawienie jej na kolejny cykl prania. W przypadku pościeli wyjątkowo mocno poplamionej właściwym pomysłem będzie zostawienie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania bawełnianej pościeli znaczące jest też zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami zawartymi na metce. Jest to najbardziej miarodajna informacja, z której należy korzystać w czasie prania. Warto też pamiętać o tym, iż bawełna to popularny materiał występujący w przeróżnych formach, zatem nie istnieje jedna wytyczna o zasadach prania pościeli bawełnianej.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search