Jak rozsądnie zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zbliża się kolejny rok i prawdopodobnie większa część z nas przystępuje do zreasumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniejszym stopniu rozmyślamy o naszych sukcesach, a zdecydowanie więcej wspominamy porażki, niezrealizowane marzenia i kłopoty. Szczególnie zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile początek kolejnego roku dla wielu jest istotne i wręcz stymulujące do podjęcia oryginalnych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że gdy przeminie miesiąc lub dwa euforia do przemian słabnie bądź zanika zupełnie. Wedle ostatnich analiz ludzie zdradzają tendencję do rezygnowania swych noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki okres. Zastanówmy się zatem, co może być przyczyną tak prędkiego porzucania swoich postanowień noworocznych i jak temu sprostać.

Statystyki podają, że w minionych latach ludzie nadzwyczaj wiele czasu rozmyślają o planowaniu nowego roku. To dlatego, że aktualne czasy dosyć znacząco zapisują się w historii ludzkości wskutek na globalny problem pandemii koronawirusa. Ludzie w swoich postanowieniach noworocznych nadzwyczaj gorliwie koncentrują się na tematach natury psychicznej, następnie nad zdrowiem fizycznym, dopiero na końcu nad kwestią finansową. Wszystkie te zakresy przewidywanych przemian są całkiem zawiłe, arcyważne, lecz i zawikłane. Jak w takim razie mądrze podjąć i postanowić nowe wyzwania, aby dać sobie szansę na realizacja planu?

Przede wszystkim twoje plany noworoczne powinny być przejrzysto ustalone i rzeczowo określone. W pierwszej kolejności zastanów się nad potrzebą uskutecznienia zamiaru, to ma być twój osobisty, osobisty plan, a nie efekt mody. Jeżeli przewidujesz, że w twoim życiu pora na metamorfozy, to drobiazgowo wyznacz co, w jakim czasie i w jaki sposób pragniesz odmienić. Myśl właściwymi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, lub jakiegoś bloga, bo bardzo błyskawicznie okaże się, iż to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeśli umiesz zaprezentować, co chcesz zmienić i jesteś przeświadczony, że to jest dla ciebie istotne - postaraj się dostać na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej wiedzy z pewnych, merytorycznych źródeł. Wszelkie postanowienia noworoczne dotyczące domen zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego wiecznie wymagają oparcia w medycznej wiedzy. Skonsultuj się z doktorem, dietetykiem, lub psychologiem. To podstawa, aby wpierw zrozumieć skalę potrzeby naprawy własnego zdrowia, a po drugie ażeby zdołać oszacować szansę podołania takiego projektu w przeciągu nadchodzącego roku. w dużej mierze łatwiej będzie zdać sobie sprawę to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 czy też to, że do wyjścia z nałogu potrzeba bardzo dużo czasu i pomocnych, wartościowych ludzi naokoło. Jako że przed tobą kolejne 12 miesięcy, to pożądane byłoby wystartować już z jakimś mądrym, praktycznym i praktycznym programem.

Nieco odmiennie wygląda problem z postanowieniami na temat naszych zachowań. Uzależnienie od Internetu, portali społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo poważny temat i potrzebuje zdecydowanie pomocy terapeuty. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką powinno się podjąć w takiej sytuacji. Ale w przypadku, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Necie i potrzebowalibyśmy cokolwiek odmienić swój harmonogram dnia, dobrze byłoby samemu podjąć praktyczne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem bywa zwyczajnie wynalezienie sobie nowego pasja, najlepiej związanego z ruchem fizycznym bądź wymagającego naszego zaangażowania bez wykorzystywania komputera, bądź smartfona. Dobrze jest także narzucić sobie pewną dyscyplinę i wprowadzić monitorowanie czasu spędzonego w przed komputerem. Niekiedy trzeba ledwie sprawdzić licznik godzin spędzonych w mediach społecznościowych, aby mieć wystarczający powód do wyszukiwania innych przyjemności.

Podejmowanie postanowień noworocznych dotyczących spraw finansowych wyłącznie z pozoru bywa łatwiejsze. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie muszą szalenie racjonalnie przemyśleć wszystkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, etapów i różnych alternatywy, zapewne nie uda się sfinalizować luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w dużej mierze łatwiej zdołasz takie zamierzenie uaktualnić, zamiast całkiem go zaniechać, jeżeli stworzysz swój własny personalny biznes plan.

Niezależnie od tego jak istotne noworoczne plany na zbliżający się rok pragniesz podjąć, powinieneś być uczciwy wobec siebie od początku. Wszystkie zmiany, jakich postanawiasz uskutecznić będą dotyczyły głównie: twojego ciała, twojej położenia, twoich pieniędzy. Dobrze jest wobec tego dla swojej osobistej motywacji prowadzić notatki, obejmujące przejrzysto i dokładnie określone instrukcje, jak i opisujące postępy realizacji.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search