Samochody jutra

Samochody jutra

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

UE zaczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Będą miały przebywać w konwojach cały kontynent i to bez udziału kierowcy.

Będą przewoziły cenne ładunki do miejsca przeznaczenia. Układ ten ma doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Ponadto będzie on w znacznym stopniu bardziej korzystny dla środowiska, albowiem wspomniane TIR-y mają spalać mniej paliwa, a co za tym idzie emitować mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Jak się okazuje Unia przygotowuje kolejne interesujące projekty.

Ledwie kilka dni temu miała miejsce prasowa konferencja, w trakcie której Elon Musk, kierujący przedsiębiorstwem Tesla Motors ogłosił, że rozpoczęły się już intensywne prace przy udziale kilku krajów europejskich nad następnym niezwykle ciekawym przedsięwzięciem. Prace te skupiają się na stworzeniu samodzielnych autobusów najnowszej generacji. Obejmują one również cały system transportu, który ma rozwiązać wszystkie kłopoty komunikacyjne w rozwijających się metropoliach. Celem prac ma być pojazd, który po części przypomina autobus, a zastosowane w nim rozwiązania technologiczne mają nakłonić ludzi do podróżowania oraz spowodować, że podróż stanie się autentyczną przyjemnością.

Musk podkreślił jednakże, iż nie będzie to normalny autobus, lecz „nowy rodzaj... samochodu, lub też po prostu pojazdu, który naszym zdaniem sprawdzi się znakomicie w miastach. Nie będzie stawał na odgórnie określonych przystankach autobusowych, tylko zabierze pasażerów z wskazanego miejsca i dowiezie ich precyzyjnie tam, dokąd chcą dojechać..." .

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search