Zbiorniki na żaglówce

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wyruszając w rejs musimy wziąć ze sobą zapas żywności, ubrania, wodę pitną, paliwo do silnika zaburtowego. Wszystko musimy umieścić w specjalnych lukach by nie przeszkadzało podczas rejsu. Na żywność i ubrania są specjalne szafki i miejsca pod podłogą. Co jednak zrobić z płynami? Jest i na to sposób. Od tego są specjalnie zaprojektowane zbiorniki.

Zbiorniki do wody, paliwa i fekaliów.
Zbiorniki są specjalnie zaprojektowane z wytrzymałego tworzywa. Ich kształt jest nietypowy i dopasowany do kształty jachtu. Przykładowo na dziobie łódki możemy zamontować ukośne zbiorniki, które zapewniają maksymalne wykorzystanie wolnej dostępnej przestrzeni.

Dodatkowo wszystkie dostępne zbiorniki posiadają czujniki. Zbiornik na fekalia posiada czujniki, które zapobiegają przelaniu go i wydostaniu się nieczystości poza zbiornik. Zbiornik na wodę pitną informuje nas ile jeszcze zapasu wody mamy do dyspozycji. Czujnik poziomu paliwa w zbiorniku na paliwo informuje nas o pozostałej do dyspozycji ilości paliwa i informuje o teoretycznym zasięgu naszej łodzi motorowej. Zobacz jak są zbudowane zbiorniki na fekalia https://www.mazuria.com/category/zbiorniki-na-fekalia niektóre zbiornik posiadają także wbudowaną pompę zasilaną bezpiecznym napięciem 12V.
Zbiorniki do wody mogą być elastyczne i dostosowywać kształt do powierzchni na której leżą. Wykonane są z atestowanych materiałów dostosowanych do kontaktu z wodą pitną. Zobacz jak wyglądają przykładowe zbiorniki na wodę https://www.mazuria.com/category/zbiorniki-do-wody ich pojemność w zależności od naszych oczekiwań może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset litrów. Możemy mieć na rejsie spory zapas wody pitnej be potrzeby spływania do portu.
Zbiorniki do paliwa wykonane są ze specjalistycznego, atestowanego tworzywa sztucznego, zabezpieczającego środowisko przed ulatnianiem się oparów paliwa. Dostępne są pojemności od małych 5 litrowych po zbiorniki ponad 400 litrowe. Duże pojemniki maja specjalne uchwyty do transportu. Zbiorniki do paliwa posiadają króćce wlewu paliwa oraz specjalnie zaprojektowane odpowietrzacze.

Ceny zbiorników.
Wbrew pozorom zbiorniki elastyczne nie są najtańsze, ich cena jest wyśrodkowana. Najtańsze są małe zbiorniki prostokątne, których cena zaczyna się od 200 zł. Droższe są największe zbiorniki kilkuset litrowe, których koszt to 1500 - 1800 zł. Zbiorniki warte są swojej ceny, ich trwała konstrukcja zapewnia dożywotnie użytkowanie. Najdroższe są zbiorniki na fekalia z wbudowaną pompą, których cena waha się od 1.600 do 2.600 zł.

Akcesoria do zbiorników.
Oprócz samych zbiorników, na jachcie potrzebne są akcesoria wspomagające obsługę. Należą do nich korki, dekielki, rury i pokrywy. Wskaźniki poziom wody, paliwa lub fekaliów oraz czujniki. Wskaźniki są niezwykle potrzebne i informują nas o poziomie cieczy w zbiornikach. Współpracują z czujnikami umiejscowionymi wewnątrz zbiornika. Wskaźniki montuje się na pulpicie sterówki łodzi motorowej, tak by sternik miał stale pod kontrolą ich zawartość.

Jeśli interesuje Cię tematyka jachtów żaglowych oraz łodzi motorowodnych zobacz artykuł https://www.debica24.eu/wiadomosci/5545,sklep-zeglarski-gill o specyfice branży marynistycznej i funkcjonalności sklepu żeglarskiego. Z roku na rok branża jachtów żaglowych i motorowodnych dynamicznie się rozwija. Rozwojowa jest szczególnie branża sportowych łódek napędzanych silnikiem zaburtowym lub stacjonarnym. Jachty tego typu to wygoda i komfort podróżowania po pięknych jeziorach, rzekach oraz morzach.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search