Nowoczesne balustrady - bezpieczeństwo i styl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dla wielu z nas minione lata były nieco ciężkie. Lecz okazało się, że Polacy są mimo to przewidującym i przedsiębiorczym narodem. Otóż zmienność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne myślenie o ochronieniu się się na przyszłość sprawiły, że w branży budowlanej nastał następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, lecz także potrzebną i zyskowną lokatą.

W dzisiejszych czasach większość inwestycji zainicjowanych w ostatnich dwóch latach, jest w tej chwili w fazie końcowego dopieszczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które trzeba pokazać w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu uwzględnia się również wymiar bezpieczeństwa korzystania schodów, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne przepisy unijne formułują zasadność umocowania balustrady w przypadku, kiedy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się także w przypadku antresoli, balkonów, loggi oraz tarasów.

W dzisiejszych czasach branża architektury wnętrz jest naprawdę aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dobrać wzornictwo schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z możliwościami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i wygodnej balustrady. W współczesnych projektach panują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w przypadku odniesienia się do stylistyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Ażeby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko rolę zabezpieczającą, ale także była stylowym elementem podkreślającym charakter wnętrza trzeba wybrać pewne i porządne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest niemało rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz instalowaną do ściany, bądź alboteż pełny system, który zawiera wszelkie niezbędne elementy balustrady. Kupno pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest alternatywą perfekcyjną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada bardzo atrakcyjnie. Ten właściwość jest wyjątkowo wart podkreślenia, kiedy dopieszczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Wskazane jest zatem poszukać takiej propozycji na rynku, która przedstawi właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie zademonstrowany jest rozległy asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest <balustradykozubek.pl Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również całkowite zestawy montowania balustrad są wykonane z surowców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą zatem być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto wobec tego pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo rozwijają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego gustu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search