Moneta Pamiątkowa – Skarbnica Narodowa opinie

Moneta Pamiątkowa – Skarbnica Narodowa opinie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Monety są czymś więcej niż tylko środkiem płatniczym. Nawet te obiegowe zawierają ważne symbole o głębokim znaczeniu. Szczególnie ciekawe są jednak numizmaty okolicznościowe – wydawane najczęściej dla upamiętnienia jakiejś osoby lub wydarzenia. Taką funkcję spełnia niemal każda moneta pamiątkowa. Skarbnica Narodowa to miejsce, gdzie znajdziesz najciekawsze artefakty tego rodzaju. Zobacz!

Co to jest moneta pamiątkowa?

Moneta pamiątkowa, choć spełnia wymogi środka płatniczego, nie jest przeznaczona do przeprowadzania transakcji handlowych. To numizmat okolicznościowy, którego zadaniem jest podkreślenie wagi jakiegoś wydarzenia lub przypomnienie o osobie odgrywającej ważną rolę w historii.

Najczęściej moneta pamiątkowa:

  • to unikatowy numizmat – bitych jest kilkaset, kilka lub maksymalnie kilkanaście tysięcy egzemplarzy, co podkreśla wartość symboliczną artefaktu,
  • jest bita z wykorzystaniem specjalnych technik – jest produkowana przy wykorzystaniu stempli lustrzanych, a często dodatkowo zdobiona nietypowymi materiałami,
  • powstaje ze szlachetnego kruszcu – np. ze srebra, a nawet 24-karatowego złota. Może być też po prostu pokryta warstwą złota.

To z uwagi na te unikalne właściwości, monety pamiątkowe cieszą się bardzo dużym uznaniem kolekcjonerów.

Jakie monety pamiątkowe są dostępne w Skarbnicy Narodowej?

Kolekcjonerzy, którzy poszukują ciekawych i oryginalnych monet pamiątkowych do swoich zbiorów, stawiają na sprawdzone źródła. Jednym z nich jest Skarbnica Narodowa – zaufany dystrybutor współpracujący bezpośrednio z najbardziej znanymi mennicami na świecie.

Opinie o monetach pamiątkowych Skarbnicy Narodowej są bardzo pozytywne – zarówno z uwagi na gwarancję ich oryginalności, jak również na to, jak ciekawe artefakty są dostępne dla kolekcjonerów. Dobry przykład to moneta pamiątkowa Grób Nieznanego Żołnierza, wybita w 1/10 uncji czystego złota, czy też seria „Wielcy polscy ekonomiści”. Propozycji dla kolekcjonerów jest oczywiście znacznie więcej. Dlatego warto im się przyjrzeć bliżej i przekonać o bogatej symbolice, jaką skrywa każda moneta pamiątkowa.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search