Czym kierować się przy wyborze powierzchni biurowej?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na przełomie ostatnich lat na popularności mocno zyskały biura do wynajęcia. Każdego roku przybywają kolejne powierzchnie w różnych miejscowościach. Przedsiębiorcy mogą znaleźć dla siebie coś odpowiedniego zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, a wszystko to w bardzo przystępnych cenach. Znika problem z koniecznością wydawania dużej kwoty pieniędzy i zamrażania kapitału, aby mieć siedzibę firmy w dogodnej lokalizacji.

Pora znaleźć odpowiednie biuro do wynajęcia

Każda firma ma swoje cele, prowadzi swoją działalność w specyficzny sposób. Wymagania dotyczące lokalizacji mogą być różne, należy mieć na uwadze rodzaj branży. Innej siedziby potrzebować będzie firma nastawiona na spotkania z partnerami biznesowymi i klientami, niż taka gdzie znajdować będą się praktycznie tylko pracownicy. W drugim przypadku lokalizacja nie ma aż tak dużego znaczenia, chociaż warto mieć na uwadze odległość od miejsca pracy. Im będzie ona krótsza, tym lepiej dla pracowników, co przełoży się na ich większe zadowolenie. Istotną kwestią będzie nie tylko wygoda, ale też udogodnienia. Świetnie sprawdza się biuro w miejscu o dobrej komunikacji, z dostępem do marketów, placówek bankowych/pocztowych i innych przydatnych punktów usługowych.

Przy wyborze powierzchni biurowej należy zwrócić uwagę na budynek, w którym się ona mieści. Jako że ma to być firmowa siedziba, nieruchomość powinna dobrze się prezentować, wskazywać na prestiż. Nie może być tak, że budynek wygląda obskurnie, ma zaniedbaną elewację. W przypadku starego budownictwa trzeba też liczyć się z nieodpowiednim ociepleniem, co wpłynie na wzrost kosztów związanych z ogrzewaniem i spadkiem komfortu pracy. Dalej mamy metraż biura – na tyle duży, aby wszystko się zmieściło, a pracownicy mieli zapewnioną swobodę poruszania się. Istotną kwestią będą też media oferowane przez wynajmującego. Prąd czy woda to oczywistość, ale potrzebny będzie też dostęp do szybkiego Internetu. Ogrzewanie gazowe również się przyda, co jest dużo tańszym rozwiązaniem niż to elektryczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://biura.online

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search