Jak dobrać rusztowanie aluminiowe do prowadzonych prac?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rusztowania umożliwiają prowadzenie prac na wysokości nawet do kilkudziesięciu metrów. Aby zapewniały maksymalną efektywność i bezpieczeństwo, należy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry techniczne. O czym warto pamiętać, dobierając rusztowanie?

Rusztowanie dopasowane do potrzeb – co wybrać?
Szeroka gama rusztowań pozwala na ich indywidualny dobór do prowadzonych prac. Obecnie najczęściej wybierane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się lekką, lecz wytrzymałą i odporną konstrukcją. W wariancie przesuwnym wyposażone są w praktyczne rolki jezdne i hamulce, a także regulację wysokości, co pozwala na łatwe przemieszczanie ich w stanie zmontowanym.

Aluminiowe rusztowania mogą być użytkowane we wnętrzach – dostępne są także modele, które przesuwa się przez drzwi w stanie zmontowanym. Również sprawdzają się pracach na zewnątrz, między innymi jako rusztowania fasadowe do prac przy ścianach.

Przy doborze rusztowania należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:
- zasięg pracy – wysokość robocza rusztowania oraz wysokość podestu dla pracownika
- dopuszczalne obciążenie podestu – podawane w kg/m2, odnosi się do obciążenia przez pracowników, narzędzia i materiały
- szerokość ramy nośnej – dostępne są również rusztowania wąskie do prowadzenia prac w ograniczonej przestrzeni
- wymiary podestów – dopasowane do wymiarów rusztowania
- regulacja wysokości podestów – pozwala na dopasowanie ich poziomu do prowadzonych prac
- montaż rusztowania – nowoczesne rusztowania nie wymagają specjalistycznych narzędzi do montażu, są łatwe i szybkie w rozstawieniu

Rusztowanie aluminiowe na wynajem: niska cena i pewna jakość
Dobrego rusztowania nie trzeba kupować na własność – tańsza opcja to rusztowania aluminiowe na wynajem dostępne w wielu wariantach. Są one wynajmowane zarówno przez firmy, jak i przez osoby prywatne do prowadzenia prac na wysokości.

Wypożyczalnie oferują nowoczesne, w pełni sprawne rusztowania aluminiowe o różnych wysokościach roboczych. Ceny wynajmu rusztowania rozpoczynają się już od około kilkudziesięciu złotych na dobę.

Artykuł powstał we współpracy z Rusztowania Rentals - Rusztowania aluminiowe

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search