Jeśli nie rolety wolnowiszące to może w kasecie?

Jeśli nie rolety wolnowiszące to może w kasecie?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Obecnie nie tylko zasłony, ale nawet firany są czymś zbytecznym na oknach. Jeśli jednak chcemy uchronić się przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, ostrymi promieniami słonecznymi i niepożądanymi spojrzeniami osób trzecich z zewnątrz, warto wzbogacić oprawę okienną o rolety. Wybór jest ogromny, można przebierać w modelach wolnowiszących lub w kasecie. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy, których należy być świadomym.

Rolety wolnowiszące vs. w kasecie


Rolety idealnie sprawdzają się po zmroku, kiedy mamy włączone oświetlenie i nie chcemy być obserwowani przez osoby trzecie. To samo dotyczy ciepłych i słonecznych dni, gdyż przez szyby wdzierają się ostre promienie Słońca. Mogą one pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Do wyboru mamy przecież modele w różnych kolorach, wzorach, fakturach. Różnią się także systemem mocowania i działania, co determinuje o ich wyglądzie i funkcjonalności. Popularne są rolety z systemem wolnowiszącym i kasetonowym. W przypadku tych pierwszych można mówić o dobrze znanej każdemu klasyce. Rolety wolnowiszące można zamontować na wiele sposobów – nad oknem do ściany, do sufitu, poza wnęka okienną czy nawet na skrzydle okna za pomocą wieszaków. Obecnie bardzo popularne jest korzystanie z projektorów, dzięki którym można poczuć się niemalże jak w kinie, tylko że w swoim własnym zaciszu domowym. Rolety wolnowiszące idealnie sprawdzają się w roli ekranu projekcyjnego.


W zależności od tego z jakiego materiału została wykonana roleta wolnowisząca, może ona zapewniać mniejszy lub większy poziom zacienienia – wpuszczać rozproszone światło lub całkowicie odciąć do niego dostęp. Ciemne wnętrza w słoneczne popołudnie? Jest to jaka najbardziej możliwe, wystarczy wybrać materiał typu blackout. Przebierać możemy w kolorach i dodatkach. Rolety w kasetach łatwiej utrzymać w czystości, tkanina jest chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Nie ma mowy o żadnych prześwitach po bokach okna. Kasetki występują w wielu kolorach, mogą nawet do złudzenia przypominać drewno. Tego typu rolety prezentują się bardzo elegancko, można je nawet zamontować bezinwazyjnie za pomocą specjalnej taśmy.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-w-kasecie

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search