Aromaterapia w domu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aromaterapia cieszy się coraz większą popularnością, co oczywiście w pełni zrozumiałe, wszak jest niezwykle skuteczna. Warto wiedzieć, że olejki eteryczne mogą koić nerwy, uspokajają, ale mają także działanie antybakteryjne, antywirusowe i co ciekawe mogą uśmierzać także migrenowy ból głowy. Dlatego warto ją stosować.

O historii słów kilka

Aromaterapia była stosowana już tysiące lat temu. Można powiedzieć, że najbardziej znaną cywilizacją, która ją stosowała byli Egipcjanie, którzy z olejków eterycznych wytwarzali nie tylko perfumy, ale również leki. W obecnych czasach coraz naukowców potwierdza ich skuteczność. Substancje, które wdychamy docierają do mózgu i działają na układ limbiczny.

Jak należy stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można stosować na wiele sposobów. Mogą być wykorzystywane podczas masażu, ale można nimi także skrapiać nadgarstki. Jednak najbardziej skuteczne są niewątpliwie inhalacje. W tym przypadku do ciepłej wody należy wkropić 5-6 kropelek olejku, a następnie wdychać opary. Aby efekt jeszcze bardziej wzmocnić warto dodatkowo zakryć głowę ręcznikiem. Oczywiście najbardziej popularną metodą stosowania olejków eterycznych jest kąpiel z dodatkiem 10-15 kropel olejki. Powinna ona trwać nie dłużej niż 15 minut, a woda mieć temperaturę 38 stopni. Zatem nie należy kąpać się w zbyt ciepłej i zbyt długo, aby uzyskać odpowiedni efekt terapeutyczny. Dla zwolenników kąpieli pod prysznicem także jest dobra alternatywa. Wystarczy dodać 50 kropli olejku do bezzapachowego szamponu. Odpowiednim olejkiem eterycznym można również płukać usta. Wystarczy dodać kilka kropel do 30 ml wody. Warto wiedzieć, że olejki eteryczne mogą również przyspieszać gojenie ran, można je dodawać stosując okłady. Chcąc wybrać odpowiedni olejek eteryczny, który ma określone działanie terapeutyczne, warto zajrzeć na stronę: https://ladniepachnie.pl, gdzie znajdziesz zarówno olejki przywracające równowagę, jak i uspokajające, rozgrzewające, a także wyciszające emocje. To zarówno olejki jednoskładnikowe, jak i kompozycje.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search