Zindywidualizowany program lojalnościowy dla Twoich klientów – czy to możliwe?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zbudowanie oryginalnego i ciekawego programu lojalnościowego dla klienta nie jest zadaniem łatwym, ale na pewno możliwym. Cały proces tworzenia takiego programu należy odpowiednio zaplanować i zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Krok pierwszy: cel

Żaden program lojalnościowy nie ma szansy bytu, jeśli na początku jego projektowania nie postawimy sobie celu do zrealizowania. Jak go ustalić? Należy zastanowić się, na czym nam zależy. Może być to zwiększenie sprzedaży, promocja nowej linii produktów, zwiększenie rozpoznawalności marki albo zbudowanie zaufania i lojalności. Tego etapu absolutnie nie można pominąć. To on determinuje wszystkie kolejne działania. Warto też zastanowić się nad tym, jak dużo czasu damy sobie na realizację zadania. Z tego wyniknie, czy nasz program lojalnościowy będzie długo- czy krótkoterminowy.

Krok drugi: odbiorcy

Określenie grupy docelowej również ma znaczenie. Możemy stworzyć program dostosowany dla klienta końcowego lub kontrahenta, dla młodzieży i osób dojrzałych. Możliwości jest mnóstwo i zależą one od profilu działalności naszej firmy. Im konkretniej ustalimy odbiorców naszych komunikatów, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz program lojalnościowy będzie miał dość dużą szansę na sukces.

Krok trzeci: kształt

Dobry program lojalnościowy ma określony cel i jest kierowany do sprecyzowanej grupy docelowej. To jednak nie wystarczy. Należy także zadbać o to, by miał on ciekawą formę. Najczęściej spotykanym formatem programów jest ten punktowy. Klient może założyć konto w naszym systemie i zdobywać nagrody za pewne działania (na przykład zakupy). Punkty można zbierać na różne sposoby. Czasami tworzone są specjalne karty, innym razem kupony. Najważniejszy jest przekaz. Dobrze jest także zadbać o oryginalność – znaleźć element, dzięki któremu będziemy mogli się wyróżnić. Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe. Aby jednak osiągnąć ten cel wystarczy wybrać odpowiednią technologię. ZenCard pozwala na stworzenie indywidualnego programu lojalnościowego. System ten ma wiele korzyści. Jest prosty w obsłudze, można go zintegrować z dotychczasowym programem i co najważniejsze, pozwala na duże oszczędności.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search