3 rzeczy, których można się nauczyć w wakacje

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Letni urlop to dobry czas nie tylko na błogi relaks i leniuchowanie, ale też na naukę i rozwój. Niezależnie od tego, ile mamy lat, możemy wolny czas poświęcić na to, by dowiedzieć się o świecie czegoś nowego. Tak, jak dzieci w czasie szkolnych wakacji, tak dorośli na urlopie od pracy mogą połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować sobie ciekawe, rozwijające i pasjonujące rozrywki. Oto 3 rzeczy, których można się nauczyć w wakacje!

Na językach

Jedna z najbardziej przydatnych umiejętności na współczesnym rynku pracy i narzędzie, które pozwala nam swobodnie komunikować się z ludźmi na całym świecie – języki. Znajomość języków obcych to dzisiaj warunek znalezienia dobrej pracy, rozwoju, wspinania się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery. Często nie wystarczy sam angielski, którego znajomość nie jest dzisiaj niczym zaskakującym. Im wyżej mierzymy, tym więcej powinniśmy potrafić. W ciągu roku pracy nie zawsze mamy czas i siłę na naukę kolejnych umiejętności. Urlop jest doskonałym momentem na to, by – oprócz odpoczynku – zafundować sobie edukacyjną przygodę poza granicami Polski. Zagraniczne kursy językowe cieszą się ogromną popularnością i, co ważne, nie są skierowane jedynie do dzieci i młodzieży. Z powodzeniem znajdziemy takie, które powstały z uwzględnieniem bardziej dorosłych potrzeb. Szukając tego idealnego, zwróćmy uwagę na granicę wieku – w ofercie biur podróży są nawet takie przeznaczone dla uczestników powyżej 18 roku życia. W zależności od konkretnych potrzeb i oczekiwań możemy wybrać się do Włoch, Anglii, Francji czy Hiszpanii i tam uczyć się konkretnego języka. Zagraniczne kursy językowe to nie tylko okazja do podszkolenia umiejętności konwersacji, ale też szansa na nawiązanie nowych znajomości, rozbudowanie sieci kontaktów i poznania innych kultur i obyczajów. Przyjemne i pożyteczne – wszystko w jednym!

Powrót do korzeni

Wakacje – także te zawodowe – warto wykorzystać na pogłębienie kontaktu ze światem zewnętrznym. Liczne badania wskazują na związek między depresją i lękiem a brakiem więzi ze środowiskiem naturalnym. Urlop powinien być czasem, w którym nareszcie – po stresujących miesiącach w pracy – odetchniemy głęboko świeżym powietrzem. Żeby tak się stało, warto zdecydować się na wyjazd w jakieś ciche, odosobnione miejsce, w którym nareszcie uda nam się odnowić zagubioną więź z naturą. Taka przygoda pozwoli nam nauczyć się relaksu! A, niestety, wielu z nas tę umiejętność dawno zagubiło. Bo nauka nie musi być intensywna, żeby była sensowna. Dajmy sobie szansę na pełną regenerację.

Pasja przede wszystkim!

Wyczekany i wymarzony urlop od pracy to najlepszy moment na to, by nareszcie zrobić w życiu coś, na co nigdy nie mieliśmy czasu. Wiele osób decyduje się np. na wzięcie udziału w intensywnych kursach. W zależności od tego, co chcielibyśmy robić, może to być nauka szycia, robienia na drutach, florystyki, programowania czy stolarki. W bogatej ofercie każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia! Taka nauka może się stać nie tylko przyjemną pasją, ale przyczynkiem do budowania nowej, odświeżonej kariery zawodowej. Kto wie, może czas na przebranżowienie?

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.