Niezawodna metoda depilacji – laser diodowy Poznań

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zdecydowanie najpopularniejszą metodą likwidacji owłosienia jest dziś depilacja laserowa. Popularność ta wynika ze skuteczności zabiegu, który gwarantuje całkowicie gładką skórę. Na czym polega depilacja laserowa Poznań? Gdzie przeprowadza się tego typu zabieg?

Laserowa depilacja Poznań – obumarcie mieszka włosowego

Ażeby na zawsze pozbyć się owłosienia, niezbędne jest usunięcie znajdującego się pod skórą mieszka włosowego. Zadanie to doskonale wypełnia laser diodowy Poznań. Jak dochodzi do obumarcia mieszka włosowego? Wszystko za sprawą melaniny, pigmentu znany głównie z barwienia skóry wskutek opalania. Melanina pochłania energię świetlną, emitowaną nie tylko przez światło słoneczne, ale również przez laser diodowy służący do depilacji. Za sprawą tej właściwości melaniny, energia kumuluje się pod skórą, niszcząc mieszki włosowe.

Depilacja całego ciała

Warto zauważyć, że laser można stosować na całym ciele, likwidując owłosienie z wszystkich jego części. Klientki salonów depilacyjnych najczęściej decydują się na przeprowadzenie zabiegu na nogach. Jednak niemal tak samo popularnym zabiegiem jest depilacja laserowa miejsc intymnych Poznań. Ponadto, niektóre Panie borykają się z problemem owłosienie także na rękach, a innym potrzebna jest depilacja laserowa twarzy Poznań. Ostatni z wymienionych zabiegów musi być przeprowadzany szczególnie ostrożnie, gdyż skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna.

Trwały efekt zabiegu

Niewątpliwie, depilacja laserowa ma wiele zalet, które nie sposób przecenić. Przede wszystkim, efekty zabiegu są trwałe, co oznacza, iż włosy nie odrastają. Trzeba jednak pamiętać, iż konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. W przypadku kobiet o jasnej karnacji i jasnym owłosieniu liczba niezbędnych powtórzeń rośnie. W ich skórze znajduje się bowiem stosunkowo mało melaniny, przez co zniszczenie mieszka włosowego staje się trudniejsze.

Ponadto, depilacja Poznań jest niemal bezbolesna, o ile przeprowadza się ją fachowo, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Skuteczny, wysokiej klasy laser diodowy znajduje się w Derm Expert depilacja laserowa Poznań – jednej z najwyżej cenionych klinik piękna w okolicy. Wykorzystywany w klinice laser diodowy Xlase Plus wyposażony jest w system chłodzenia, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu, a także zapobiega poważnym podrażnieniom.

Niemniej trzeba pamiętać, iż przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać promieni słonecznych oraz gorących kąpieli. Wskazany okres szczególnej ostrożności jest odmienny dla każdej pacjentki, dlatego po zabiegu należy pozostawać pod stałą kontrolą specjalisty.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.