W jakich miastach warto kupić mieszkanie dla siebie lub pod wynajem?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak się okazuje, nie tylko Warszawa czy Kraków są korzystnym miejscem na inwestycję w nowe mieszkanie. Nowe mieszkania warto kupować także w mniejszych miastach, jednak rozwiniętym oraz z dużym potencjałem ekonomicznym. Przykładem takiego miasta jest Poznań.

Dlaczego właśnie Poznań? Przede wszystkim z kilku prostych powodów. Oprócz tego, że Poznań jest pięknym i bogatym w zabytki miastem, do tego jest to miasto, które w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwinęło. Z najnowszych badań wynika, że w Poznaniu jest najniższy poziom bezrobocia. Gospodarka jest silnie ukształtowana, a jakość życia wysoka. Rynek pracy otwarty jest praktycznie na wszystkie profesje – dla urzędników, handlowców, inżynierów, nauczycieli. Także dla studentów jest to miejsce, które oferuje bardzo wiele szans i dróg rozwojowych. Z planowanych inwestycji, które mają być realizowane znajdziemy na przykład:

  • rozwój rzemiosła i handlu;
  • wzmocnienie kontaktów międzynarodowych;
  • udoskonalenie transportu publicznego;
  • nowe przestrzenie publiczne;
  • rozwój ekomobilności i inwestycji w tereny zielone;
  • wsparcie i promocja start-upów, małych i średnich firm itd.

Często dość sceptycznie podchodzimy do planowanych inwestycji i nie wierzymy w ich realizację. Jednak obserwując to jak dynamicznie i szybko rozwinął się Poznań, wszystko wskazuje na bardzo realne spełnianie obietnic rządu.

Także mocno rozwinął się rynek nieruchomości. Deweloperzy doskonale wiedzą, że w Poznaniu infrastruktura i biznes są na wysokim poziomie, a miasto przyciąga nie tylko polskich, ale także zagranicznych inwestorów. Poza tym, Poznań obfituje także w piękne, zielone tereny. Jak się okazuje właśnie w takich okolicach coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkania. Już nie ścisłe centrum, lecz właśnie jego bliskie okolice zaczęły bardziej interesować deweloperów, a tym samym przyszłych mieszkańców. Szukamy miejsc w dobrych lokalizacjach, czyli takich które będą dobrze skomunikowane z centrum miasta i jednocześnie położone z dala od jego hałasu. W Poznaniu takim miejscem może być na przykład jego północna część, blisko rezerwatu przyrody Żurawiniec. Taką inwestycją są nowe mieszkania na sprzedaż „Karpia 22” od dewelopera Red Co. Co wyróżnia takie miejsce? Nie tylko dobra lokalizacja, lecz także rozsądnie zagospodarowana przestrzeń, wysoki standard bloku i mieszkań oraz wielość obiektów w pobliżu, takich jak: szkoły, przedszkola, przychodnie - co  świadczy o tym, że zakup tego typu mieszkania może w pełni spełniać oczekiwania potencjalnego nabywcy. Mieszkania położone w takich okolicach będą nie tylko dobrym rozwiązaniem dla rodziny, lecz także dla singla, przyjaciół czy pary narzeczonej. Dodatkowo, właśnie lokal usytuowany w takiej dzielnicy będzie łatwo wynająć lub sprzedać, jeśli zmienią się nasze plany w życiu.

Podsumowując, rozwinięte i mniejsze miasta takie jak Poznań mają bardzo duży potencjał, także na rynku nieruchomości. Z tego względu, kupno mieszkania z rynku pierwotnego będzie rozsądną i przyszłościową inwestycją.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.