Świat druku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jan Gutenberg rozpoczął wielką rewolucję słowa pisanego. To dzięki niemu w późniejszych latach wiele osób miało dostęp do książek, które niegdyś stanowiły zbyt luksusowy towar, np. dla mieszczan. Dzisiaj technologia pozwoliła nam uzyskać całkiem nowe metody druku, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można wydrukować niemalże wszystko. Nawet przez Internet.

Kuźnia druku

Drukarnia cyfrowa Poznań to miejsce, gdzie można wydrukować niemalże wszystko w każdym rozmiarze. Dzięki dostępowi do sieci zlecenia można składać w każdym zakamarku kraju, a także poza jego granicami. Istotne jest to, że osoby zajmujące się przyjmowaniem i wykonywaniem zleceń mają stały kontakt z klientem, wobec czego nie ma późniejszych nieporozumień. Tak samo jest odnośnie cennika, który pozwala na wcześniejsze zapoznanie się z ceną za wykonaną usługę. Oczywiście przed przyjęciem zlecenia przedstawiciel przedsiębiorstwa informuje klienta o sposobie zapłaty oraz kwocie. Zazwyczaj zlecenie jest realizowane natychmiast, jednakże trzeba mieć na uwadze czas związany z przesyłaniem pracy. Najszybszym sposobem będzie skorzystanie z usług kurierskich.

Dobry sprzęt daje dobrą jakość wydruku

Jakość druku zależy od sprzętu. Wiadomo, że dobrze konserwowane urządzenia pozwalają uzyskać o wiele wyższą jakość drukowanych prac, aniżeli sprzęty, o które się nie dba. Dobry wydruk jest wyraźny, bez rozmazanych konturów, doskonale kontrastujący z jasną stroną kartki. Jeżeli chodzi o plakaty istotny jest materiał, na którym jest drukowany obraz. Z jasnych przyczyn kolorystyka widniejąca na ekranie komputera może nieznacznie różnić się od kolorystki uzyskanej na wydruku. Warto o tym pamiętać kiedy na przykład zamawia się fototapetę na ścianę pokoju dziecięcego. W drukarniach istnieje też możliwość odpowiedniego przycięcia danego obrazu, aby wymiary idealnie pasowały do wnętrza, gdzie taką tapetę chcemy umocować. Tym jednak nie zajmuje się każda drukarnia, więc trzeba mieć to na uwadze.

Niestandardowe zamówienia

Wiele osób decyduje się na wydrukowanie własnej książki. Nie zawsze dzieje się to przez wydawnictwo. Można osobiście zlecić wydruk danej liczby egzemplarzy w odpowiedniej drukarni, a potem sprzedawać na własną rękę swoje dzieło. Robi tak coraz więcej osób. Przykładem może być Michał Szafrański, który odniósł ogromny sukces publikując na własną rękę „Finansowego Ninja”. Oczywiście warto najpierw zapoznać się z jakością drukowanych materiałów przez daną placówkę, by później nie mieć pretensji. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych spięć oraz stresu związanego z efektem finalnym.

Dobrej jakości wydruk można uzyskać szybko i stosunkowo tanio. Obecnie najlepszym źródłem tego typu wydruków są drukarnie cyfrowe. W porównaniu do tradycyjnych drukarek atramentowych jakość usługi jest na o wiele wyższym poziomie i unika się rozmazania tuszu na kartkach papieru (na przykład w wydrukowanej pracy licencjackiej lub magisterskiej). Jest to bardzo ważne dla wszystkich osób, którym zależy na wysokiej jakości wyglądu wydrukowanej pracy.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.