Jak znaleźć dobrego trenera biznesowego?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trener biznesu w ostatnim czasie wydaje się być dość popularną dyscypliną. Możesz ich znaleźć wszędzie, a są ich tysiące. Niestety, obecnie każdy może nazwać się trenerem biznesowym. Więc skąd masz wiedzieć, kogo zatrudnić i kto jest godny zaufania?

Użyj swojej istniejącej sieci kontaktów

Zasięgnij opinii osób, które znasz i którym możesz zaufać. Dowiedz się, czy mogą polecić dobrego trenera, którego znają lub z którego usług korzystali.

Chcesz, aby ktoś, kto jest polecany i ktoś, komu ufasz, miał doświadczenie. Oto kilka pytań, które powinieneś zadać osobie polecającej trenera:

W jakich konkretnych działaniach pomógł im trener?

Czy mogą pokazać dochody wygenerowane z coachingu?

Czy współpraca z trenerem była przyjemna?

Nawet jeśli otrzymasz rekomendację od przyjaciela, wyszukaj poleconego trenera biznesowego online. Zadzwoń do niego w celu zapoznania się i weź pod uwagę pierwsze wrażenie, jakie wywarła na Tobie ta osoba.

Czy oferują wstępne porady za darmo? Czy rozumieją, czym zajmuje się Twoja firma (lub mają doświadczenie na podobnym rynku)?

Idź na imprezę firmową

Jeśli nie możesz znaleźć nikogo w swojej istniejącej sieci kontaktów, uzyskaj referencje od osób, które spotkałeś (lub mógłbyś spotkać) na wydarzeniach w firmie.

Kilka pytań, które warto rozważyć, prosząc o poradę nieznajomych, którzy korzystali z usług trenerów biznesowych:

Jak to jest pracować z trenerem?

Jak często przeprowadzano spotkania, rozmowy i jak wyglądała struktura komunikacji?

Czy gorąco poleciliby tę osobę?

Jakie były najcenniejsze (lub kilka najcenniejszych) rzeczy, które zyskali na tej współpracy?

Czy widzą bezpośredni wpływ na ich biznes dzięki działaniom trenera?

Czy ustalono cele i czy te cele zostały wyraźnie spełnione?

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie mówić o kwestiach finansowych, ale na pewno chcesz wiedzieć, że trener jest naprawdę godny polecenia, zanim zmarnujesz swój czas na wstępne połączenie z nim.

Każdy dobry trener biznesowy powinien być w stanie pomóc Ci ustalić wspólnie cele i kamienie milowe. Jeśli uda Wam się je zrealizować, powinniście kontynuować współpracę. Jeśli nie, czas poszukać kogoś innego. Warto nawiązać współpracę z firmą, która oferuje kompleksowe usługi. Jeśli poszukujesz trenera, który wcieli się w rolę coacha, będzie w stanie doradzić Ci w najbardziej skomplikowanych kwestiach biznesowych i przeprowadza szkolenia dla firm, poznańska firma AmBiznes może być tym, czego szukasz. Dzięki profesjonalnemu wsparciu specjalistów z firmy AmBiznes osiągniesz przewagę konkurencyjną firmy w oparciu o istniejący kapitał ludzki i potencjał pracowników, przyczynisz się do wzrostu motywacji, zaoszczędzisz czas i pieniądze wprowadzając kompleksowe rozwiązania. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania trenera biznesowego to zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele dobrego może wnieść do firmy dobry, wykwalifikowany trener. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i zapoznaj się z aktualną ofertą.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Najnowsze artykuły