Klimatyzacja w mieszkaniu

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nastąpiły nowe czasy. Ciężko by sobie wyobrazić nowoczesne budownictwo bez innowacyjnych rozwiązań. Zaledwie kilkadziesiąt lat temu upał dawał się we znaki ludziom pracującym zarówno w biurach jak i rezydentów szczególnie poddaszy, gdzie temperatury bywają nieludzkie.

Zbawienna staje się wówczas klimatyzacja. Klimatyzator to urządzenie działające na zasadzie pompy ciepła. Dobry klimatyzator umie zarówno schładzać latem jak i grzać zimą nasze pomieszczenie. Klimatyzacja zdoła również poradzić sobie ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Klimatyzator może być zarówno typu split czyli taki którego jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie lub sufitowy czy kasetonowy innymi słowy taki instalowany na suficie. Istnieje jeszcze trzeci wariant klimatyzatorów to znaczy kanałowe. W takim wariancie jednostka wewnętrzna jest gdzieś schowana, najczęściej pomiędzy podwieszanym sufitem a stropem budynku. Powietrze w takim rozwiązaniu rozprowadzane jest do wielu pomieszczeń przy użyciu izolowanych termicznie kanałów. Każde z tych rozwiązań ma swoje minusy oraz zalety.

Różny jest jest również koszt każdego z systemów. Najmniej zapłacimy za klimatyzację wariantu split acz jest najgłośniejsza a także najmniej estetyczna. Średnia półka cenowa to klimatyzator sufitowy, jest mniej hałasować i wygląda ładniej. A najdroższa jest kanałówka, bo oprócz urządzenia trzeba poprowadzić kanały zabierające ciepłe oraz wydmuchujące zimne powietrze.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.