Dojazd na Wakacje do Chorwacji

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nadeszły wakacje, a więc czasu upragnionych wyjazdów. Możliwości jest sporo, ale są takie kraje, które każdy z nas powinien przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić. Należy do nich między innymi urokliwa i zachwycająca swoimi krajobrazami Chorwacja.

Jak dojechać do Chorwacji z Poznania? Najlepszą opcją wydaje się samolot, ponieważ jest to komfortowy oraz szybki środek transportu. Poza tym bardzo często można dostać jakieś tanie bilety lotnicze z ofert specjalnych, last minute itd. Niestety konieczna jest przesiadka. Jeśli jednak z jakichś powodów ktoś nie chce zdecydować się na samolot, może pojechać do Chorwacji samochodem. Oczywiście podróż zajmie co najmniej kilkanaście godzin, ale dzięki temu można zwiedzić jeszcze coś po drodze. Podróż będzie odbywała się bowiem przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Jak spędzić wakacje w Chorwacji? Doskonałym pomysłem i niezapomnianą przygodą jest wynajęcie łodzi żaglowej i podróżowanie wokół kraju. Można dzięki temu samemu ustalać, co się chce zwiedzić i zobaczyć naprawdę dużo. Porty w Chorwacji są bardzo dobrej jakości, wyremontowane, zadbane. Jeśli nie wiemy, skąd wynająć łódź, warto wejść na stronę czarterową www.globesailor.pl.

Co szczególnie warto zobaczyć i jak zaplanować wycieczkę? Przede wszystkim warto popływać wokół urokliwych wysepek i zatok. Każda z wysp ma swój niezwykły klimat, słynie także z przepięknych krajobrazów i wyjątkowej kultury. Oprócz tego szczególnie godna uwagi jest Dalmacja, która słynie z trzech parków przyrodniczych: Telascica, skalisty park Kornaty, Krka, słynący z wodospadów. Koniecznie trzeba również zwiedzić Dubrownik, Zadar, Hvar i Korculę. Warto także zobaczyć Pałac Dioklecjana w Splicie oraz katedrę w Sibeniku. Oczywiście Chorwacja jest doskonała także dla miłośników morskich i słonecznych kąpieli. Woda jest tu bardzo czysta, często w kolorze seledynowym lub ciemnoniebieskim, a plaże bardzo unikalne, bowiem wiele z nich jest żwirowych lub kamienistych. Możliwości jest oczywiście jeszcze więcej, wszystko zależy od osobistych preferencji.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.