Škodą nad morze

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rok szkolny skończony, urlop zarejestrowany w kadrach, domek wczasowy zarezerwowany. Wystarczy zatankować samochód i można jechać na wakacje. Pytanie tylko dokąd? Co tam robić? I jak się zebrać? Zobacz propozycje na wyjazd salonu Škoda Centrum Poznań znajdującego się przy trasie Poznań-Komorniki, w których znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz zyskasz garść inspiracji.

Romans Polaków z Bałtykiem to miłosne never ending story pełne wzlotów i upadków. Z jednej strony zimne morze i pogodowa ruletka, z drugiej – sentyment do wydm, smażonych ryb i gofrów. Pamiętamy z dzieciństwa wyprawy na latarnie, wyścigi gokartami i szaleństwa w salonach gier.  Wiele się od tego czasu nie zmieniło, ale właśnie ta prostota przyciąga turystów, którzy z różnych powodów nie decydują się na zagraniczne wyjazdy.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd nad morze postaraj się, aby każdy wczasowicz znalazł coś dla siebie. Faktem jest, że Bałtyk przechodzi swój renesans, a lista atrakcji, wbrew pozorom, jest długa i nie ogranicza się do leżakowania za parawanem – choć dla niektórych taka forma wypoczynku, w połączeniu z zabawą piaskiem i kąpielami, może okazać się wystarczająco relaksująca. My proponujemy jednak coś więcej. Jadąc na północ weź ze sobą rowery. Będziesz mógł zjechać nimi, wraz z całą rodziną, kawałek wybrzeża, zwiedzić sąsiednie miejscowości i poznać ich atrakcje. Kręcą Cię sporty wodne? Dlaczego nie spróbować swoich sił w kitesurfingu, skimboardzie lub na nartach wodnych? Część sprzętu możesz kupić lub wypożyczyć w Poznaniu i zapakować do Škody, inne – wynajmiesz na miejscu.

Wydaje się, że wybrzeże to niekończąca się piaszczysta plaża walcząca o teren z morzem. W rzeczywistości jednak sytuacja nie jest taka prosta, a jak Polska szeroka, krajobraz i charakter Bałtyku zmienia się. Dlatego wyjeżdżając na tygodniowy urlop, warto wybrać się gdzieś dalej niż Kołobrzeg i Mielno, żartobliwie nazywane letnimi dzielnicami Wielkopolski. Czemu by nie zobaczyć polskich wysp, zwiedzając przy okazji Świnoujście i koryto Odry? Albo przekonać się jak to jest widzieć morze w (niemal) 360 stopniach, stojąc na samym cyplu półwyspu helskiego? Dla niezdecydowanych śmiała propozycja - wycieczka wzdłuż wybrzeża, codziennie plażujesz, jesz i nocujesz w nowym miejscu.

W tym roku mamy jednak ochotę na dalsze wyprawy i odrobinę szaleństwa, dlatego proponujemy obrać za cel okolice Zatoki Gdańskiej i przygotować się na aktywne wycieczki. Bazą wypadową może być Władysławo (nie jest tak zatłoczone jak Chałupy, posiada także ofertę wieczorową). Jeśli szukasz czegoś spokojniejszego, kieruj się do mniejszych okolicznych miejscowości, na przykład do Chłapowa.

Czas dojazdu z Poznania: około 5 godzin.

Rekomendowany samochód: Škoda Octavia, Škoda Superb

Dodatki do samochodu: bagażnik dachowy, belki do relingów, uchwyt na hak holowniczy

Przykładowy plan wycieczki

Dzień 1: Przyjazd i spacer na plaży

Dzień 2-3: Plażowanie

Dzień 4: Kurs kitesurfingu na Helu, zwiedzanie półwyspu

Dzień 5: Zwiedzanie latarnii morskiej w Rozewie i okolic Władysławowa

Dzień 6: Plażowanie lub wyjazd do Trójmiasta

Dzień 7: Powrót przez Łebę, zwiedzanie ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym

Trzeba przyznać, że każdy się rozmarzył. Prawda jest taka, że uwielbiamy Bałtyk i chętnie wybierzemy ten kierunek na wakacje! Macie tak samo? A może zaproponujecie własny plan nadmorskiej wycieczki na facebooku Škoda Centrum Poznań?

Udanej wyprawy!

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.